Paul Ceglia nie złożył broni. Rzekomy współwłaściciel Facebooka po raz kolejny walczy o swoje. Ceglia zatrudnił nowych prawników, którzy domagają się przed sądem dostępu do komputerów Marka Zuckerberga – informuje serwis bloomberg.com.

Przypomnijmy: Paul Ceglia niezmiennie twierdzi, że co najmniej połowa Facebooka należy do niego – w 2004 roku zainwestował bowiem w dwa projekty Marka Zuckerberga – StreetFax i ‘the face book” – po tysiąc dolarów. W zamian miał dostać 50 proc. udziałów w drugim projekcie, który dziś jest niekwestionowanym liderem wśród portali społecznościowych.

Dwa lata temu dowodził przed sądem, że jest właścicielem aż 84 proc. Facebooka! W związku z jego oskarżeniami latem 2010 roku jeden z amerykańskich sądów na krótko zamroził konta społecznościowego giganta.

W kwietniu 2011 roku z kolei Ceglia opublikował “twarde dowody” na potwierdzenie swojej tezy. Były to zapisy rozmów z Markiem Zuckerbergiem. Po kilku miesiącach okazało się jednak, że Ceglia sfabrykował dokumenty. Zresztą przedstawiciele Facebooka od początku podawali w wątpliwość zeznania rzekomego współwłaściciela firmy. Koniec końców okazało się, że Ceglia jest zwykłym awanturnikiem.

Dziś pełnomocnik Paula Ceglii domaga się przed sądem zbadania komputerów Marka Zuckerberga, którymi posługiwał się w 2004 roku:

“Z niecierpliwością czekamy na przeanalizowanie zawartości komputerów, których pan Zuckerberg używał w trakcie pierwszego roku studiów na Uniwersytecie Harvarda i innych dowodów, które pomogą odpowiedzieć na pytania dotyczące własności Facebooka” – mówi adwokat.

Sprawa jest w toku.

Więcej o wojnie Paula Ceglii z Facebookiem: https://www.fejsik.pl/Szukaj/pau…

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

24 Replies to “Twierdzi, że połowa Facebooka należy do niego

  1. komu wierzyc?? sady, sady i jeszcze raz sady. wyrok sprawy a pozniej odwolania i kolejne sposoby na zarobienie pieniedzy. zlikwidowac ten portal bedzie swiety spokuj

  2. Gdzie kasa tam afera . Ciekaw jestem jak by zainwestowal $1000 tak jak powiedzial i okazalo sie to wielka klapa ,wpadli by w ogromne dlugi ,to tez by sie chcial dzielic dlugami 50/50 he he

  3. żyd Bil Gates ukradł cudzą pracę i wykolegował partnerów to dlaczego żyd Cukerberg nie ma zrobić tego samego.

  4. Bardzo nie lubię fb, nie mam tam konta. To portal stworzony tylko i wyłącznie do inwigilacji ludzi. Aż trudno mi uwierzyć, że takich naiwnych ludzi jest aż tylu na całym świecie….

  5. gosc napisal “Bardzo nie lubię fb, nie mam tam konta. To portal stworzony tylko i wyłącznie do inwigilacji ludzi. Aż trudno mi uwierzyć, że takich naiwnych ludzi jest aż tylu na całym świecie” Nie masz facebooka wiec musisz miec cos do ukrycia.

  6. “…Nie masz facebooka wiec musisz miec cos do ukrycia…” ale bzdura ! Ja mam konto i się wstydzę tego. To wstyd mieć FB, NK i czytać o2. Wstyd mi za samego siebie, że piszę tu do jakiegoś ba.ra.na

  7. Nawet jeśli to prawda i ma prawo do połowy fb to i tak zuckerbek ma taką kasę że stać go na opłatę każdego sądu w usa a i pewnie na świecie.

  8. zastanówcie sie czy taki menel w poplamionym podkoszulku mógł im tyle zapłacic zeby wykupić chćby 1% udziałow w takim projekcie on ma niepokolei w głowie !!!!!!!!!!!!

  9. “bedzie swiety spokuj” zanim sie idioto zabierzesz za pisanie komentarzy sprawdz slownik ortograficzny

  10. ZLIKWIDOWAĆ ten portal a miliony ludzi na całym świecie znowu zaczną żyć w normalny sposób i nie będzie wojen do kogo on należy…!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *