Według Kaspersky Lab poziom bezpieczeństwa w sieci wzrasta z miesiąca na miesiąc. W październiku gigant zanotował spadek spamu oraz phishingu.

W porównaniu do ostatnich wyników (wrzesień 2012) poziom ataków phishingowych, czyli wyłudzania poufnych danych spadł prawie o 10%. Podobnie jest  z ilością spamu, który od pewnego czasu regularnie się obniża, ostatnio o 4,5%. Choć nadal to 68% całego ruchu pocztowego. To bardzo dobra wiadomość dla internautów, którą , jak się okazuje, przewidzieli inżynierowie z Kaspersky Lab.

Zarówno Facebook jak i Twitter bronią się przed atakami spamerów. Na początku sierpnia portal Zuckerberga utworzył, jako dodatkowy moduł ochrony, adres email ”phish@fb.com”, na który użytkownicy mogą zgłaszać wszystkie podejrzane działania. Użytkowników Facebooka dodatkowo chronią wewnętrzne systemy do wykrywania phishingu.

Aby nie dać się złapać pamiętajcie o kilku prostych zasadach. Zwracajcie szczególną uwagę podczas dokonywania płatności w sieci. Nie klikajcie w linki w spamowych wiadomościach oraz nie otwierajcie poczty niewiadomego pochodzenia.

Jak często opróżniacie skrzynkę z niechcianą korespondencją?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *