Szkodliwe oprogramowanie, phishing i ułatwienie ataku hakerom – oto czarny scenariusz naszego nieostrożnego korzystania z gier na Fejsie. Według ekspertów z Kaspersky Lab gry oparte na przeglądarkach (na samym Fejsie gra w nie ponad 200 mln userów) są bardzo niebezpieczne. Przekonała się o tym spółka Zynga – matka Facebookowych gier – po tym, jak musiała zakończyć proceder oszukańczych subskrypcji dla urządzeń mobilnych oraz oferty zachęcające grających w FarmVille (ponad 70 mln graczy!) do rejestrowania się do serwisów internetowych w zamian za walutę z gry.

Żeby uchronić graczy od największych niebezpieczeństw w grach opartych na przeglądarkach, Kaspersky Lab podaje trzy symptomy, po których powinniśmy zaprzestać korzystania z danej aplikacji lub gry. Uważaj zatem, gdy:

1. Dostaniesz maila oferującego darmowe kupony zasilające Twoje wirtualne konto w grze. Prawdopodobieństwo, że w ten sposób padniesz ofiarą phishingu lub infekcji, wynosi prawie 100 proc, dlatego najlepiej usunąć takiego maila od razu.

2. Aplikacje znajomych oferują Ci szanse wygranej – są one najprawdopodobniej zainfekowane. Grę najlepiej pod tym kątem sprawdzić u źródła, czyli producenta.

3. Wymieniasz realne pieniądze na wirtualne przedmioty – rób to za pośrednictwem oficjalnych serwisów producenta.

Są to trzy podstawowe zasady, których powinien przestrzegać każdy szanujący swój komputer gracz. Nie ma bowiem sensu wzbogacać naszej farmy szkodliwymi robakami.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

2 Replies to “Jak bezpiecznie korzystać z FarmVille’a?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *