Społecznościowy gigant wciąga nie tylko pełnoletnich, lecz także najmłodszych internautów. Jaki wpływ na dzieci może mieć zabawa z Facebookiem? Psychologowie twierdzą, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie – czytamy w “Dzienniku”.

Wpływem najpopularniejszego portalu społecznościowego świata na dziecięcą psychikę zajął się prof. Larry D. Rosen z Uniwersytetu Kalifornijskiego:

“Podczas, gdy nikt nie może zaprzeczyć, że Facebook zmienił oblicze współczesnych interakcji społecznych, szczególnie wśród młodych ludzi, dopiero teraz poznajemy wyniki rzetelnych badań pokazujących jego zarówno pozytywne, jak i negatywne strony” – cytuje słowa naukowca “Dziennik”.

Badacz twierdzi, że nastolatki, które korzystają z Facebooka, mają zdecydowanie większą tendencję do zachowań narcystycznych niż ich odcięci od społecznościowego świata rówieśnicy. Ale to jeszcze nie wszystko, bo społecznościowe uzależnienie młodego internauty może mieć negatywny wpływ na jego dorosłe życie i prowadzić m.in. do zachowań antyspołecznych i agresji.

Zbyt duża dawka Facebooka może także negatywnie wpływać na proces kształcenia młodego człowieka – powodować problemy z koncentracją i utrudniać naukę. Przypomnijmy, że ci uczniowie i studenci, którzy czytają książki i jednocześnie korzystają z popularnego Fejsa mają gorsze stopnie od tych, którzy koncentrują się tylko na jednej czynności. Unurzani w Facebooku mają bowiem mniej czasu na zakuwanie https://www.fejsik.pl/Wplyw-serw… .

Co istotne Facebook potrafi także wywierać zbawienny wpływ na psychikę młodych ludzi. Facebookowicze mają w sobie duże pokłady “wirtualnej empatii”. Nadto społecznościowa aktywność może okazać się zbawienna dla tych, którzy mają problemy z nawiązywaniem kontaktów w realu. Młodym introwertykom Facebook może wyjść tylko na zdrowie.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

2 Replies to “Jak Facebook wpływa na dzieci?

  1. Chyba większość użytkowników, to dzieci. Przynajmniej mentalnie. A odnośnie dzieci-dzieci, to jak wyżej – nie mogą korzystać do 13. roku życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *