Przeciwnicy aborcji będą wstrząśnięci. Powód? Na Facebooku można legalnie publikować instrukcje dotyczące zakończenia niechcianej ciąży. Wszystko dzięki cenzorskiej interwencji społecznościowego giganta. Portal skasował z profilu szefowej organizacji “Kobiety na falach” wpis o tym, jak dokonać aborcji medycznej w domowym zaciszu przy użyciu łatwo dostępnych leków. Po protestach internautek poradnik został przywrócony, a Facebook przeprosił autorkę wpisu za niepotrzebną interwencję – informuje serwis AllFacebook.com.

Aborcyjne instrukcje opublikowała dr Rebecca Gomperts. (screen poniżej).

Gomperts dokładnie opisała metodę przerwania ciąży za pomocą łatwo dostępnego środka farmakologicznego. “Idź do apteki i kup 12 tabletek. Umieść cztery pigułki pod językiem, pod trzech godzinach cztery kolejne. Po kolejnych trzech godzinach ponownie umieść cztery tabletki pod językiem” – napisała Gomperts.

Podobne instrukcje znaleźć można w serwisie internetowym “Kobiet na falach”:

“Wspieramy legalną i bezpieczną aborcję. Jeśli mieszkasz w kraju, gdzie kobieta nie ma dostępu do bezpiecznej aborcji, najlepiej i najbezpieczniej jest wykonać ją samodzielnie do 9. tygodnia ciąży używając dwóch leków” – czytamy na stronie. “W ten sposób wykonana medyczna aborcja jest skuteczna w ponad 97 proc. Jeśli mieszkasz w kraju, w którym nie ma dostępu do bezpiecznej aborcji, a chciałabyś ją wykonać (…) odwiedź stronę Women on Web. Jest to internetowy serwis medyczny, który połączy cię z lekarzem i zapewni ci medyczną aborcję” – piszą działaczki ruchu pro-choice.

Dlaczego Facebook skasował aborcyjne instrukcje dr Gomperts? Oficjalnie przez pomyłkę: “Przepraszamy za usunięcie zawartości i za ostrzeżenie, które pani otrzymała. Co tydzień nasi pracownicy dostają setki tysięcy zgłoszeń od użytkowników. Zdarza się, że czasem skasujemy coś, czego nie powinniśmy kasować. (…) Przepraszamy za nieporozumienie i dziękujemy za wyrozumiałość.” – oto fragment oświadczenia społecznościowego giganta w tej sprawie (całość tu: https://www.facebook.com/rebecc… ).

Po przeprosinach grafika z instrukcjami ponownie znalazła się na facebookowym profilu Rebeki Gomperts https://www.facebook.com/rebecc… .

Czy Facebook jest odpowiednim miejscem do publikowania metod przerywania ciąży? A może społecznościowy gigant postąpił słusznie przywracając aborcyjny poradnik? Jak oceniacie?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

14 Replies to “Jak przerwać ciążę? Dowiesz się z Facebooka

  1. trzeba dać Polkom możliwość legalnej aborcji – czyli tak, jak jest w cywilizowanych krajach. każdy ma prawo samostanowienia o sobie i swoim losie – tak samo kobieta ma prawo decydować, czy chce urodzić dziecko, czy nie. dajmy każdej kobiecie zadecydować wedle jej własnego sumienia.

  2. mózg sobie przerwij od dupy najlepiej grubym sznurem na wysokości szyji zanim następnym razem wsadzisz pi….ka do ci…ki

  3. apropo komentarza “trzeba dać Polkom możliwość legalnej aborcji – czyli tak, jak jest w cywilizowanych krajach. każdy ma prawo samostanowienia o sobie i swoim losie – tak samo kobieta ma prawo decydować, czy chce urodzić dziecko, czy nie. dajmy każdej kobiecie zadecydować wedle jej własnego sumienia.” – O swoim losie moze i tak ALE CZEMU MA DECYDOWAC O LOSIE DZIECKA ?

  4. tak ciemnogrodzie tylko jej brawo do brzucha kończy sie tam gdzie zaczyna się prawo dziecka do życie. Jeżeli tego nie rozumiesz to jesteś biednym idiotom. Choć ciebie chętnie bym zabił bo jesteś debil i morderca jak jakiś bolszewik albo hitlerowiec.

  5. Zastanawiam się tylko że nie to rzeczywiście jest bezpieczna metoda, i czy te tabletki są dostępne bez problemu w aptece. Teraz to dopiero będą dziewczyny usuwać dzieci;//;]]]]

  6. Polska w ciekawym towarzystwie: Afghanistan, Algeria, Angola, Antigua, Argentina, Bahamas, Belize, Benin, Bhutan, Bolivia, Botswana, Brazil, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Cameroon, Central African Republic, Chad, Chile, Colombia, Comoros, Congo Brazzaville, Congo, Democratic Republic of the, Costa Rica, Côte d’Ivoire, Djibouti, Dominica, Dominican Republic, East Timor Timor Timur, Ecuador, Egypt, El Salvador, Equatorial Guinea, Eritrea, Ethiopia Gabon, Gambia, Georgia, Ghana, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, Hong Kong, Indonesia, Iran, Iraq, Ireland, Republic of Ireland, Northern Ireland, Jamaica Jordan, Kazakhstan, Kenya, Kiribati, Kuwait, Kyrgyzstan, Laos, Lebanon, Lesotho, Liberia, Libya, Madagascar, Malawi, Malaysia, Maldives, Mali, Malta, Marshall Islands, Mauritania, Mauritius, Mexico, Federated States of Micronesia, Mongolia, Morocco, Mozambique, Myanmar, Namibia, Nauru, Nepal, Nicaragua, Niger, Nigeria, Oman, Pakistan, Panama, Papua New, Guinea, Peru,

  7. O rany …co wy jesteście Bogami żeby aż tak oceniać…. dowiecie się dopiero po śmierci co spier…ście … bez względu czy jesteście po stronie nazistowskich katolików czy po stronie ludzi wolnych, którzy są w stanie myśleć 😛

  8. No ale masz z nimi wiele wspólnego bo tu żyjesz. Poza tym jesteś jednym z czujących. Więcej czujących niż tak zwany ogół… Powiem Tobie tylko że po jednej i drugiej stronie jest wiele czujących. Jak jest naprawdę dowiemy się dopiero po tamtej stronie. Ja mam na ten temat swoje zdanie…

  9. Ale nie ma co na ten temat dyskutować. Czy poradnik zostanie, czy też nie to i tak każdy ma prawo wyboru czy skorzystać z jego porad czy nie.

  10. i dobrze lepsze to niz pozucanie dzieci czy usowanie plodow w piwnicach. chociaz z drugiej strony powinna dodac ze w razie niepowodzenia przerwania ciazy dziecko urodzi sie uposledzone:]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *