Gratka dla kreatywnych maniaków gier. Dziś wystartował ciekawy projekt na rynku gier MMO.

To kreator gier przeglądarkowych, który umożliwia każdemu stworzenie gry osadzonej w dowolnym uniwersum – od fantasy po zombie. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Obsługa kreatora nie wymaga znajomości języków programowania. Niezbędny jest jedynie twórczy umysł oraz pomysły na usprawnienie gry.

MakeMMO umożliwia również publikacje swoich produkcji na Facebooku, dzięki czemu twórcy będą mieli możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców. Dodatkowo gracze grający zarówno przez samą przeglądarkę, jak i przez FB, będą rywalizowali w jednym świecie gry.

Kreator daje możliwość tworzenia (z reguły) gier tekstowych, lecz do dyspozycji twórców oddane zostało również narzędzie umożliwiające tworzenie gier graficznych – roboczy tytuł tego narzędzia to “plansze/plac budowy”. Dzięki niemu można tworzyć np. graficzne mapy, plansze, place budowy (na których można ustawiać elementy pełniące ustalone funkcje np. po kliknięciu na ustawione przez twórcę drzewo do naszego ekwipunku dodane zostaje drewno, po kliknięciu na sklep zostajemy przeniesieni do zakładki sklepu).

To naprawdę potężne narzedzie dla osób z wyobraźnią, oczywiście nieustanie rozwijane. Można dzieki niemu stworzyć np. system rozbudowy schronienia rodem z BiteFight lub plac rozbudowy budynków przypominający ten z BloodWars. Do dyspozycji twórców oddane zostaną wkrótce grafiki, szablony plansz itp. do wspomnianego powyżej modułu.

Kreator MMO znajdziecie tu: http://pl.makemmo.com/ . Jest darmowy.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Jak samodzielnie zrobić grę na Facebooka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *