Od maja 2008 roku mamy polską wersję językową Facebooka. Jednak czy wszyscy Polacy, jak jeden mąż, z niej korzystają? A może są wśród Was tacy, którzy w największym serwisie społecznościowym świata posługują się angielskim, niemieckim albo katalońskim?

Może to i dobry sposób na naukę języka, jednak dobrze byłoby, gdybyśmy chociaż raz wybrali na Fejsie język polski. Dziś bowiem obchodzimy “Dzień Języka Ojczystego”. Społecznościową akcję http://www.facebook.com/event.p… zainicjował popularny w Polsce majonez.

“Chciejmy pokazać, że jesteśmy dumni z języka polskiego i że z chęcią się nim posługujemy: dlatego – także w ustawieniach Facebooka wybieramy język polski!” – zachęcają inicjatorzy wydarzenia.

“Na samym dole strony, w lewym dolnym rogu, wybieramy opcję “Polski” – i to wszystko!

Ci, którzy tego jeszcze nie zrobili, mogą to właśnie zmienić, a Ci z Was, którzy już tak mają – mogą przyłączyć się do naszego wydarzenia, by to zaakcentować i podkreślić!” – tłumaczą.

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają. Nie liczy się tylko wersja językowa. Warto też wysilić szare komórki i nazywać w języku ojczystym albumy zdjęć i pisać posty po polsku. Sto razy lepiej brzmi przecież “Leniwa Niedziela” od “Lazy Sunday”, prawda?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Jesteś patriotą na Facebooku?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *