Społecznościowy gigant ma sposób na walkę z rosnącą w siłę konkurencją. Chcąc zażegnać zagrożenie ze strony Google+ i Twittera imperium Marka Zuckerberga tylko na ten rok zaplanowało 20 przejęć.

W porównaniu z 2010 i 2009 rokiem Facebook szasta pieniędzmi – rok temu serwis zrealizował 10 przejęć, dwa lata temu – tylko jedno – przypomina “Puls Biznesu”.

Jakie firmy interesują Zuckerberga i spółkę? Głównie te, które zadbają o rozwój mobilnej wersji popularnego Fejsa. Na wchłonięcie mogą też liczyć firmy, które poprawią wygląd Facebooka, dzięki czemu użytkownicy będą spędzać w serwisie jeszcze więcej czasu.

Przypomnijmy, że w marcu br. społecznościowy gigant kupił start-up Beluga. Serwis opracował aplikację, która umożliwia wysyłanie wiadomości do znajomych bądź grup przyjaciół za pośrednictwem iPhone’ów i smartfonów pracujących na Androidzie https://www.fejsik.pl/Facebook-z… . W tym samym miesiącu Zuck dorzucił do swojego koszyka SnapTu.

Na początku sierpnia z kolei CEO sypnął kasą i pożarł firmę Push Pop Press, zajmującą się wydawaniem e-booków. Czy Facebook wypuści niebawem własne książki? Trudno się tego spodziewać, chociaż nigdy nie wiadomo, co najmłodszemu miliarderowi strzeli do głowy.

Logicznym rozwiązaniem byłoby dla Facebooka kupno producenta telefonów komórkowych. Po przejęciu Motoroli 1:0 prowadzi przecież Google. A Zuckerberg nie lubi zostawać w tyle.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

16 Replies to “Kogo jeszcze pożre Facebook?

  1. w Niemczech FB jest zakazany a tam potrafia wymusic na swoich firmach a uzytkownikow na FB w Niemczech sa przeswietlani przez sluzby bezpieczenstwa … zreszta ten smiec FB tylko nadaje sie do wc 🙂

  2. gadanie ze FB to syf tylko pokazuje ze jestescie zacofani… FB to bardzo dobre narzedzie trzeba tylko umiec go uzywac a nie wrzucac na niego sweetasne fotki i pisac pierdoly w statusach lub komenty na wszystko co pseudo-przyjaciele pisza. tyle w temacie

  3. Tak dobre narzędzie dla FBI i CIA. Potwierdziła to grupa hakerów, która znalazła przekierowania z FB na ich serwery i co wy na to ;p. Potwierdzam FB nadaje się tylko do WC ;p Jeśli nie wierzycie napiszcie coś na prezydenta USA (o jakimś zamachu) i nie dziwcie się jak zrobią wjazd na chate ;p

  4. Właśnie FBI śledzi wszystkich kretynów na FB, po za tym było głośno, ze nawet jeśli użytkownik usunie swoje konto to dla właścicieli FB dalej jest widoczny w ich kartotece tak samo jest z wprowadzaniem jakich kol wiek zmian w naszym koncie liczą się tylko pierwsze wprowadzone dane (a to że zmiany są widoczne dla nas i innych zwykłych użytkowników nic nie znaczy) ;p

  5. czy w internecie tylko oglądasz obrazki czy też czytasz? Chuck Norris przeczytał już cały internet i to 2 razy a ty?

  6. Niewol nicy dostawali jedzenie i schronienie dziś sami muszą na to zarobić będą płacić za powietrze do oddychania jak kupują wodę do picia w hipermarkecie w butelkach bo ta z kranów rzek itp. nie nadaje się już do picia.

  7. fajnie tylko ze ten portal wgl nie dba o bezpieczenstwo swoich uzytkownikow zlapalem przez to scierwo wirusa a i wiele niedogodnosci spam, sprzedaz “lubie cie” pod pretekstem wygrania nagrody i inne takie frajejrskie zagrywki portal do bani

  8. Sam portal to kit,ale firma działa tak jak powinna.W moim biznesie internetowym jest bardzo ważna zasada”przejmować albo być przejętym”. Sami wybierzcie opcję.pozdrawiam tych co się nie boją i ryzykują .

  9. a ja mam konto ale fikcyjne. Prywatnego nie otworze bo nie bede sprzedawac swojej prywatnosci, rodziny i moich uczuc obcym…

  10. Bo FBI i CIA nie ma co robić tylko szpiegować jak zamieszczasz swoje fotki z wakacji na wsi z babcią. Głupi jesteście i tyle. FB jest porzyteczny, ale tylko dla tych co wiedzą jak działa, więc nie róbcie wiochy pisząc pierdoły o manipulacji, inwigilacji i to że można złapać wirusa. Jak się nie umie to się nie rusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *