Włoskie duchowieństwo idzie z duchem czasu. Jak informuje serwis TVN24.pl co piąty ksiądz i zakonnik ze słonecznej Italii ma swój profil na Facebooku. Ale to jeszcze nie wszystko. Z sondażu przeprowadzonego przez Katolicki Uniwersytet Najświętszego Serca w Mediolanie wynika, że z popularnego Fejsa korzysta aż 60 proc. adeptów seminariów duchownych.

Włochy zajmują 11. miejsce wśród krajów z największą liczbą użytkowników Facebooka (ponad 21,8 mln). Nic więc dziwnego, że tamtejsi duchowni są zainteresowani społecznościową aktywnością.

Jak księża i zakonnicy korzystają z Facebooka? Portal służy duchownym nie tylko do utrzymywania kontaktów z kolegami po fachu lecz także z parafianami.

Facebook jest popularny nawet w… Watykanie. Aż stu mieszkańców Stolicy Apostolskiej ma profile na portalu Marka Zuckerberga (SocialBakers).

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

9 Replies to “Księża zakochani w Facebooku

  1. Jak zwykle szukają głupich nowinek.. i co z tego ? A ksiadz to nie człowiek ? Kościół od zawsze probował dostosować sie do wiernych. ( przepraszam pomine fakt przed czasami nowożytnimi ). Mimo to technologia i postęp to nic złego ale akurat fb to dla mnie syff ciesze sie z braku konta tam.

  2. Księża wreszcie znaleźli portal na którym mogą się pochwalić swoją pracą. Już nie są anonimowymi pasterzami, którzy zapłatę za swoją dobrą pracę dostaną w niebie. Są celebrytami życia religijnego. Taki specyficzny rodzaj gwiazdorstwa.

  3. Religia bedzie tak długo potrzebna jak długo Bóg bedzie postrzegany w kategoriach wiary a nie definiowany przez wiedzę. Wiedza przyjdzie ze świadomością, a swiadomość jest juz w drodze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *