Brzmi jak banał? Bujda? Bzdura? A jednak amerykańscy naukowcy udowodnili, że miarą atrakcyjności fizycznej użytkowników Facebooka jest liczba i jakość komentarzy publikowanych pod ich zdjęciami. Więc cały ten społecznościowy lans jest po coś – donosi Mashable.

Ważnego odkrycia dokonali naukowcy z Uniwersytetu Missouri.

Ale nie tylko o atrakcyjności fizycznej tutaj mowa. Komentarze wpływają także na poziom atrakcyjności społecznej i zawodowej delikwentów na Facebooku. Po komentarzach znajomi są w stanie oszacować, czy się komuś powiedzie w takiej a takiej kwestii, czy też nie. Potęga social mediów ewaluowała. Najważniejsze są zdjęcia profilowe.

Autorzy badań Seoyeon Hong i Kevin Wise z z Uniwersytetu Missouri zgodnie podkreślają, że osoby, których zdjęcia opatrzono większą liczbą pozytywnych komentarzy, są postrzegane jako bardziej atrakcyjne.

Mało tego. Dla użytkowników Facebooka liczą się przede wszystkim opinie znajomych. Mówiąc wprost – zdjęcie ma się podobać przede wszystkim innym. Jeśli podoba się innym, to podoba się także mnie. Chociaż tak szczerze to wcale może się nie podobać. Idiotyczny sposób myślenia, ale działa.

Na deser. Bardziej atrakcyjni dla społecznościowej gawiedzi są ci, którzy widnieją na zdjęciach w towarzystwie, nie solo. Samotność nie jest dobrze postrzegana. Wyklucza.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

17 Replies to “Liczba komentarzy na Facebooku świadczy o naszej atrakcyjności

  1. no ta, z tym jednak zastrzeżeniem,że atrakcyjność wpływa na ilość komentarzy ale ilość komentarzy nie wpływa na atrakcyjność, część idiotów z FB tego chyba nie kuma!

  2. jakas prawda w tym jest:) ja tego nie pochwalam ale niestety… zauwazcie, ze jakas atrakcyjna, ladna osoba, ma zazwyczaj wiecej :fajnych: i :slodkich: komentarzy, niz ktos mniej urodziwy. ale wydaje mi sie ze to sie odnosi, do jakiesj grupy wiekowej… zazwyczaj takich malolatow, bo nie maja co robic tylko siedza cale dnie przed kompem zaraz po szkole i komentuja… potem w starszym wieku juz zwyczajnie nie chce sie bawic, w jakies nedzne komentarze. bo ja jak wchodze i czytam te wszystkie ladnie slicznie itd to az mnie mdli…:)

  3. amerykanscy naukowcy..udowodnili ze zdanie rozpoczynajace sie od “amerykanscy naukowcy udowodnili..”staje sie bardziej wiarygodne.

  4. wielka mi nowość, ładny zawsze ma łatwiej, ładna dziewczyna zawsze ma wieksze grono znajomych dziewczyny chca sie z nia kolegowac bo obraca sie posrod fajnych chlopakow, chlopaki – nie musze tlumaczyc

  5. też wielkie mi odkrycie… hahaha!!! wszedzie na wszystkich portalach społecznościowych ludziska przyglądają sie tylko kto ładniejszy, nie tylko młodzi… stare chłopy ogladaja tylko młode dupcie żeby sobie chociaż pomarzyć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *