Działająca od kilku dni na społecznościowym gigancie pierwsza profesjonalna aplikacja networkingowa BeKnown zdobywa kolejne tysiące fanów na świecie. Co ją wyróżnia od innych i dlaczego warto ją zainstalować?

Aplikacja przygotowana została przez Monster Worldwide – światowego lidera rekrutacji online. BeKnown https://apps.facebook.com/bekno… została stworzona w odpowiedzi na wzrastające oczekiwania osób poszukujących pracy (szczególnie użytkowników monster.com).

Obecnie wszystkie dziedziny życia podążają w kierunku mobilności, proces rekrutacji również. Nowe narzędzie rekrutacyjne Monstera jest odpowiedzią na ten ogólnoświatowy trend. Instalując BeKnown możemy stworzyć swój profil zawodowy, nawiązać sieć profesjonalnych kontaktów, czy też dodawać (za darmo) lub wyszukiwać oferty pracy. Wszystko to niezależnie od prywatnej części naszego facebookowego profilu. Kontakty z BeKnown nie muszą być naszymi znajomymi na portalu społecznościowym, ani mieć dostępu do naszych prywatnych informacji czy zdjęć. Jest to świetne rozwiązanie dla osób obawiających się o swoją prywatność w sieci.

Facebook jest portalem o największym globalnym zasięgu. Z ponad 750 mln użytkowników na całym świecie, 460 mln to użytkownicy Facebooka w 35 krajach, w których wprowadziliśmy aplikację BeKnown. 97% z 500 największych firm szuka pracowników za pośrednictwem Monstera. Teraz połączyliśmy dwa ogromne potencjały – Monster i Facebooka – i oferujemy pracodawcom zwiększenie zasięgu ich kampanii rekrutacyjnych, a użytkownikom Facebooka dajemy szansę rozwoju ich kariery zawodowej bez konieczności opuszczania ich ulubionej platformy. Użytkownicy Facebooka odwiedzają bowiem jego strony średnio ponad 34 razy w miesiącu – mówi Małgorzata Majewska z monsterpolska.pl.

Firma chce docierać do kandydatów wszystkimi możliwymi metodami i kanałami komunikacji. W erze wzrastającej popularności serwisów społecznościowych i rozwiązań mobilnych działania te z całą pewnością zwiększą szansę na odniesienie sukcesu. BeKnown jest pierwszą aplikacją pozwalającą budować profesjonalną sieć kontaktów na Facebooku przy jednoczesnym oddzieleniu od siebie sfery zawodowej i prywatnej. Ponadto pozwala pracodawcom poszerzyć obszar poszukiwania i wychwytywania talentów, a następnie przeprowadzić ich przez proces rekrutacyjny. Aplikacja ta daje nieograniczone możliwości budowania kontaktów zawodowych – zaznacza Małgorzata Majewska.

BeKnown oferuje nowe rozwiązania zarówno dla osób poszukujących pracy, jak i pracodawców, chcących znaleźć idealnego pracownika.

Dzięki BeKnown użytkownicy Facebooka mogą:

– Tworzyć profesjonalne sieci kontaktów bez potrzeby opuszczania ich ulubionego portalu społecznościowego, Zapraszać znajomych z innych portali społecznościowych do budowania swoich sieci BeKnown na Facebooku

– Oddzielić strefę prywatną od zawodowej,

– Zobaczyć, który z zawodowych znajomych jest połączony z firmą lub ofertą pracy, którą są zainteresowani,

– Zintegrować profesjonalną sieć kontaktów z wyszukiwarką ofert pracy Monster oraz importować profil ze strony monsterpolska.pl do profilu BeKnown.

Dla firm BeKnown:

– Otwiera możliwość wyszukiwania potencjalnych talentów na Facebooku – według kryteriów wiekowych, poziomu zarobków, czy grup etnicznych, spośród około 750 milionów użytkowników Facebooka (dane z czerwca 2011),

– Tworzy nowe możliwości dotarcia i rozszerza dostęp do ofert pracy dla szerokiej grupy zaangażowanych odbiorców,

– Zwiększa możliwości zaangażowania pasywnych kandydatów, a to dlatego, że użytkownicy BeKnown śledzą działania i oferty pracy zamieszczane przez firmę,

– Aktywuje kontakty rekruterów i współpracowników do wysyłania referencji.

BeKnown jest stosunkowo nowym narzędziem, ale rozwija się bardzo dynamicznie. Z czasem będzie można tworzyć kampanie marketingowe zarówno wizerunkowe, jak i tekstowe skierowane do jego użytkowników, czy też dzięki niemu dotrzeć do kandydatów o ściśle zdefiniowanym profilu zawodowym.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Nowy sposób na szukanie pracy na Facebooku

  1. Facebook to wielkie g……o. kolejne narzędzie to rządzenia ludźmi. Najlepiej odrazu oddajcie swoje próbki DNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *