Zamiast kolorowych kamieni – domeny narodowe, zamiast stołu nakrytego suknem – Facebook. Oto nowa odsłona popularnej gry przeglądarkowej.

Mahjong to tradycyjna chińska gra, której korzenie giną w mrokach dziejów. Legenda mówi, że jej autorem jest sam Konfucjusz. Według innej wersji, w Mahjonga grano na arce Noego podczas potopu. Dziś nad kolorowymi kamieniami pochylają się ludzie na całym świecie, a w internecie dużą popularnością cieszy się odmiana przeznaczona dla jednego gracza.

Od ponad dwóch lat w sieci można grać w Domenowego Mahjonga. Zamiast 144 kamieni podzielonych na Wiatry, Smoki, Kwiaty i Pory Roku, znajdziemy domeny narodowe i funkcjonalne. Zarówno te, które znamy wszyscy, jak i te mniej popularne. Teraz w nową wersje Mahjonga można zagrać także na Facebooku.

Debiutowi Domenowego Mahjonga towarzyszy konkurs. Od początku lutego fani marki strony http://www.facebook.com/2BEpl będą mieli szansę wygrać atrakcyjny upominek. Wystarczy zagrać w grę i uzyskać dobry wynik. Każdego dnia trzy osoby, które rozwiążą Mahjonga w najkrótszym czasie otrzymają łamigłówkę. W sumie do wygrania jest 90 łamigłówek, podzielonych na 9 różnych modeli. Konkurs potrwa do 2 marca 2011.

Aplikacja Domenowy Mahjong jest dostępna na portalu Facebook pod adresem http://www.Facebook.com/2BEpl . Tam również można zapoznać się z zasadami gry oraz przeczytać regulamin promocji.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Tradycyjny Mahjong w nowej odsłonie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *