Praktycznie każdy z użytkowników Facebooka załadował na portal co najmniej jedno swoje zdjęcie. Dziennie jest dodawanych 100 milionów zdjęć. A to już czyste wariactwo!

Większość fejsbukowiczów oznacza też na fotografiach siebie i znajomych. Tagowanie jest czasochłonne i bywa upierdliwe – niektóre twarze są na zdjęciach tak małe, że ciężko jest postawić na nich znacznik.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom armii wiernych fanów FB pracuje nad technologią automatycznego rozpoznawania i tagowania zdjęć. Trwają testy nowej funkcjonalności.

Aplikacja automatycznie rozpozna dodaną wcześniej twarz na nowych zdjęciach co o wiele przyspieszy oznaczanie kogokolwiek w galerii. Być może niektórzy z Was mogą przekonać się na własnych profilach, jak działa automatyczne rozpoznawanie twarzy na FB.

Jak oceniacie ekspresową funkcję rozpoznawania fizjonomii? Czy nie jest trochę tak, że Facebook staje się powoli biurem paszportowym, w którym pół miliarda użytkowników będzie miało zapisany i oznaczony swój cyfrowy obraz? Jedno jest pewne – za chwilę obrońcy prywatności znowu będą utyskiwać na Marka Zuckerberga.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “(UWAGA!) Facebook rozpozna TWOJĄ TWARZ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *