To historia jak z romantycznego filmu. Dzięki pomocy ponad 60 tysięcy użytkowników Facebooka 73-letnia Aurelia Matias z Filipin po dwóch tygodniach poszukiwań odnalazła swojego męża, 78-letniego Luisa.

Początkowo staruszka na własną rękę szukała ukochanego. Ze zdjęciem Luisa na plecach Aurelia spacerowała po mieście. Szczęśliwy traf chciał, że siedzącą na chodniku kobietę zauważył fotograf-amator. Mężczyzna zrobił staruszce zdjęcie i opublikował je na Facebooku.

Fotografia w oka mgnieniu rozprzestrzeniła się na portalu Marka Zuckerberga. Jak donosi australijski dziennik “Herald Sun” ponad 60 tysięcy facebookowiczów umieściło zdjęcie Aurelii na swoich profilach. Pomogło – 78-letni Luis odnalazł się. Został rozpoznany przez jednego z użytkowników Facebooka w okolicy rodzinnego domu.

Gdyby nie Facebook Luisa prawdopodobnie nie udałoby się odnaleźć. Mężczyzna cierpi bowiem na amnezję.

“Moja matka jest szczęśliwa” – mówi na łamach “Herald Sun” córka, Aurelii – “prawie straciła nadzieję, że kiedykolwiek odnajdzie męża” – dodaje.

Akcja zakończyła się sukcesem prawdopodobnie dlatego, że Filipińczycy mają prawdziwego hopla na punkcie Facebooka. Filipiny zajmują obecnie 8. miejsce na świecie w liczbie aktywnych użytkowników portalu Marka Zuckerberga (26,7 mln facebookowiczów).

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *