Zaczęło się. Facebook rozpoczął walkę z fałszywymi profilami. Poza tym społecznościowy kolos wystartował z wielką weryfikacją użytkowników. Portal sprawdza, czy posługują się oni prawdziwymi imionami i nazwiskami. Regulamin ponad wszystko.

I tak od kilku dni wybrani facebookowicze są proszeni o donosy. Po odpaleniu Fejsa ich oczom ukazuje się szpiegowskie okienko (screen poniżej).

Facebook pyta: “Czy Twój znajomy posługuje się prawdziwym imieniem i nazwiskiem?”. Są cztery możliwości odpowiedzi: “Tak”, “Nie”, “Nie znam tej osoby”, “Nie chcę odpowiadać”.

Posługiwanie się pseudonimami artystycznymi na Facebooku nie przejdzie:

“Użytkownicy serwisu Facebook podają swoje prawdziwe imiona i nazwiska oraz dane. Potrzebujemy pomocy użytkowników, aby utrzymać ten stan rzeczy” – czytamy w regulaminie portalu.

I dalej:

Zabronione jest podawanie fałszywych danych osobowych na Facebooku i tworzenie konta dla innej osoby bez jej pozwolenia.”

Szkoda, że za donosy nie ma żadnych nagród. Przydałyby się jakieś talony, rabaty, zniżki albo chociaż lizaki.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

8 Replies to “Wielka weryfikacja użytkowników na Facebooku

  1. co za po@#$%^& fejs, co ich obchodzi jaką kto ma podaną nazwę ? Mam konto dla znajomych a nie jakiś konkursów czy śmiesznych lajków. Używam szkolnej ksywki i za nic na świecie tym s$%^&*# nie podam własnych danych. Zaraz będą nagrody za donosicielstwo, a za donos na członka najbliższej rodziny podwójna nagroda.

  2. Akcje face’a lecą na łeb na szyje, co wskazują statsy. O ironio aby się wyrejestrować z systemu potrzeba tyle zachodu, aby usunęli w końcu Twój mail z bazy danych, bo “zwykłe usunięcie” nie usuwa konta tylko je hibernuje w praktyce. A tu nagle wzięli się za weryfikacje kont, przeciez statystyki jeszcze bardziej im spadną a tym “hibernowanym wyrejestrowywaniem” podtrzymywali statystyki, bo konto nie znikało. Więc akcjonariusze będą jeszcze bardziej wściekli, no chyba, że sami zaczęli naciskać na face’a by zaczął likwidować konta widma, by pozostały realne przynoszące im zyski. Ale trudno jednoznacznie zrozumieć, jaką oni się polityką i logiką kierują, pomijając aspekt regulaminu, na który zawsze przymykali oko. Dziwne.

  3. a po co im prawdziwe nazwiska i imiona ? ..może jeszcze kontakty, magazyny broni hahahahahahhaha.To jakieś poronione i smierdzi nawet z ekranu …

  4. Papież kiedy umarł miał 85 lat – 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 – 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 – 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu – 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI – 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą… Sorry, ale musi się spełnić. … Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10… 09… 08… 07… 06… 05… 04… 03… 02… 01… *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Ciekawe?

  5. Gość Papież kiedy umarł miał 85 lat – 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 – 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 – 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu – 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI – 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą… Sorry, ale musi się spełnić. … Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10… 09… 08… 07… 06… 05… 04… 03… 02… 01… *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Ciekawe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *