Kuba Wojewódzki przeprosił za swój radiowy wybryk na Facebooku. Celebryta spłodził długie oświadczenie. Zaznacza w nim, że nikogo nie chciał obrazić i że to wszystko satyra. Ciekawe czy zmieszane z błotem Ukrainki są podobnego, co Wojewódzki, zdania.

Przypomnijmy, iż Kuba Wojewódzki wraz z radiowym partnerem Michałem Figurskim w programie “Poranny WF” na antenie radia Eska Rock w niewybrednych słowach wypowiedzieli się o ukraińskich kobietach. W ich “satyrycznej” dyskusji pojawił się wątek gwałtu. Postępowanie w sprawie audycji wszczęła prokuratura zaś przeprosin zażądało Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy https://www.fejsik.pl/Facebook-k… .

Oto oświadczenie gwiazdora https://www.facebook.com/pages/… :

“Polska – Ukraina 0:0. Jeśli każde słowo, zdanie czy żart w audycji karmiącej się absurdem, groteską, skrótem myślowym czy kpiną ze stereotypów będą traktowane jako deklaracja światopoglądowa lub nota dyplomatyczna, to swoją przyszłość w zawodzie widzę czarno.

Poranny WF jest audycją na poły kabaretową. Surrealistycznym słuchowiskiem kpiącym z rzeczywistości. Nie publicystycznym. Raczej ironicznie publicystycznym” – napisał prezenter.

I dodał:

“Wszyscy mamy prawo do poczucia humoru, nawet kiepskiej jakości. Nie wszyscy musimy z tego prawa korzystać.

Poranny WF to nie jest audycja dla każdego. Podobnie jak filmy Almodovara czy wizyta w Muzeum Techniki. Tworząc ją, wiemy, że udało nam się powołać do życia określoną konwencję oraz słuchacza, który ją rozumie. Niestety czasami pojawiają się intruzi z krainy patosu i przesady.

Zawsze bliżej było nam do Gombrowicza czy Mrożka niż do Pospieszalskiego czy Rymkiewicza.

Apeluję zatem do wszystkich szukających u nas nienawiści, ksenofobii czy rasizmu. Nie znajdziecie go. Wkraczając w świat satyry z cenzorskimi zapędami, ośmieszacie się sami.

Wszystkich Ukraińców, dotkniętych moim poczuciem humoru, mogę przeprosić za swój poziom. Wszystkich speców od przerabiania żartobliwych słów na zbiorową nienawiść zapraszam do dalszej współpracy.”

Czy obrażanie kogokolwiek można tłumaczyć “światem satyry”? A może wiekowy Wojewódzki nie potrafi już funkcjonować bez radiowego chamstwa i opluwania innych? Oceńcie.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

15 Replies to “Wojewódzki przeprasza na Facebooku

  1. ‘bliżej było nam do Gombrowicza czy Mrożka’ – no to jest po prostu nieprawda, nie wiem, jak można porównać poziom żartu z ukrainkami do jakiejkolwiek wypowiedzi któregokolwiek z tych panów

  2. Lubię programy Wojewódzkiego,ale tym razem przegiął.Obrażamy się na żarty z Polaków za granicą,więc nie dziwmy się,że panie z Ukrainy mogą się czuć obrażone.Nie tylko Ukrainki pracują u nas jako gosposie, ile Polek zagranicą jest sprzątaczkami,jak one by się czuły na takie żarty?

  3. Wojewódzki to bogate i jednocześnie zakompleksione dziecko komunizmu. Zabierzcie mu telewizję i radio a piernik zaćpa się na śmierć. To megaloman, narcyz.

  4. co mówi kupa jak widzi nową nokie u goscią przed sklepem….” i co i co” …i nic a ja bym mu tak” ugryź się w cyc” ty kupo shit

  5. Obleśny żydowiński satyrze, swoją satyrę wsadź sobie głęboko w srakę i trzymaj tylko dla siebie i swojego kumpla co to rozumie twoją satyrę. Nie masz prawa podlecu nikogo obrażać ani też w swojej chorej mózgownicy powoływać się na jakieś polskie stereotypy, których nie ma. To tylko w waszych żydowińskich – talmudowskich zachowaniach i satyrach istnieją takie właśnie stereotypy poniżania, gnębienia i wyszydzania innych narodów i religii, dla was jest to normalność i judejski przywilej. Sami ciągle prosicie, żeby znów ktoś dobrał się wam do dupy, ale wobec dzisiejszych waszych starań nie będzie już “sprawiedliwych wśród narodów świata”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *