Facebook przygotował dużą aktualizację modułu odpowiedzialnego za ustawienia prywatności na naszym profilu.

Najbardziej widoczną zmianą będzie nowy guzik z ikonką kłódki. Znajdziecie go obok swojej nazwy profilu. Po kliknięciu w ikonkę użytkownik zobaczy menu dotyczące prywatności. Pojawią się trzy opcje: Kto może zobaczyć moje treści? Kto może się ze mną skontaktować?; Jak pozbyć się kogoś, kto mnie dręczy? Poniżej zobaczycie link do bardziej zaawansowanych ustawień. Wprowadzone zmiany ułatwią życie użytkownikom, którzy do tej pory omijali szerokim łukiem, wszystko co dotyczyło prywatności.

Kolejne zmiany dotyczą informacji wyświetlanych przez aplikację proszące o dostęp do naszego profilu. Prawdopodobnie będziemy mogli skorzystać z aplikacji bez konieczności zezwalania na publikację danych (spamu) na naszej osi czasu. Szkoda ale zmiana nie dotyczy facebookowych gier.

Modyfikacje również dotyczą dziennika aktywności, który stanie się bardziej przejrzysty. Ważne funkcje pojawią się w aspekcie zdjęć, na których zostaliśmy otagowani. Już niebawem pojawi się opcja, która będzie zmuszała użytkowania do skasowania zdjęcia, na którym widnieje nasza osoba. Taką opcję znajdziecie pod zdjęciem, na którym zostaliście oznaczeni.

Zmiany zaproponowane przez Facebook prawdopodobnie zwrócą uwagę ludzi na opcje prywatności, które często traktowane są po macoszemu. Być może większe grono użytkowników zda sobie sprawę, że to bardzo ważna sprawa, nad którą możemy i powinniśmy mieć kontrolę. Zmiany mają zostać wprowadzone jeszcze przed końcem roku.

Odpowiadają wam takie zmiany?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *