Jeśli Wasz znajomy umrze a miał konto na FB, to zostanie tam po wsze czasy. Portal będzie przypominał o jego urodzinach i namawiał do odnowienia z nim kontaktu.

Twórcom Facebooka nie przyszło do głowy, że rzesza 500 milionów użytkowników zacznie prędzej czy później wykruszać się w sposób naturalny. System jest tak zbudowany, że będzie powiadamiał znajomych zmarłego o jego aktywnościach na tamtym świecie. Szefostwo Facebooka nie ma pomysłu na rozwiązanie grobowego problemu. – Ludzie odchodzą każdego dnia i nigdy nie będziemy tak perfekcyjni, żeby to wyłapać – mówi rzecznik prasowy FB Meredith Chin.

Problem z duchami użytkowników będzie jednak nabrzmiewał ponieważ coraz więcej ludzi po 65 roku życia zakłada konta na FB. Tylko w maju zapisało się ponad 6 milionów seniorów. Niech nam żyją sto lat. A na Facebooku dostają życie wieczne.

Może w końcu chłopaki z armii Zuckerberga wpadną na banalny pomysł, żeby przekazać fejsbukowe konto rodzinie użytkownika nieboszczyka. I niech ci zadecydują o losie nieśmiertelnego.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Znajomy nie żyje? Napisz coś na jego tablicy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *