Zgodnie z zapowiedziami szef Facebooka Mark Zuckerberg przyleciał do Rosji, by spotkać się z Dimitrijem Miedwiediewem. Spotkanie z szefem rządu Federacji Rosyjskiej dotyczy współpracy społecznościowego giganta z tamtejszym sektorem IT.

Pogawędka z Zuckerbergiem to dla Miedwiediewa doskonała okazja do autopromocji; media podkreślają, że Premier Federacji Rosyjskiej chce być postrzegany jako polityk nowoczesny. Być może po spotkaniu z szefem Facebooka zyska łatkę “modernizatora”.

“Jak zapewne wiecie w Rosji mamy nie tylko złoża gazu, ropy, złota i diamentów, mamy także branżę IT” – powiedział Miedwiediew dodając, że w jego kraju jest już 10 mln użytkowników Facebooka.

Co warte podkreślenia szef rosyjskiego rządu aktywnie korzysta z portali społecznościowych. Ma fan page na Facebooku: http://www.facebook.com/Dmitry.… i profil na Twitterze: https://twitter.com/MedvedevRus…

Przypomnijmy, że spotkanie Zuckerberga z Miedwiediewem odbywa się w w Skołkowie, gdzie powstaje coś na kształt rosyjskiej Doliny Krzemowej.

To pierwsza wizyta szefa Facebooka w Rosji.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *