Wystarczyło zaledwie 30 minut dobrej gadki, by akcje Facebooka wystrzeliły w górę. Cudotwórcą okazał się Mark Zuckerberg. Dzięki jego płomiennej mowie podczas konferencji technologicznej kurs akcji społecznościowego giganta podskoczył o 6,785 miliarda dolarów – donosi Reuters.

W poniedziałek kurs papierów Facebooka ustabilizował się na poziomie 22 dol. za akcję (zwyżka o 6,2 proc.). Aż strach przypominać, że w dniu debiutu giełdowego społecznościowe udziały wyceniono na 38 dol. za papier.

Co warte podkreślenia “cudowne” wystąpienie było pierwszym publicznym wystąpieniem Marka Zuckerberga od dnia debiutu spółki na NASDAQ (w maju br.).

Eksperci podkreślają, że nastroje inwestorów poprawiła udoskonalona oferta reklamowa, przede wszystkim zaś usługa Ad Exchange.

Miliarder chlubił się także coraz lepszą monetyzacją platform mobilnych.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

10 Replies to “Zuckerberg ratuje notowania Facebooka

  1. hahaha z czego sie cieszycie? z tego ze on swoje akcje sprzedaj jak byly po 40$ poczekal kilka miesiecy odkupil te same aukcje po 18$ a nastepnie 2 dni pozniej powiedzial kilka dobrych slow i znowu aukcje poszly do gory? zarabia na takich kozach jak wy grube miliardy

  2. Miliarderem został miał swoje 5 minut i je wykorzystał, nabrał miliony osób które kupiły akcje a ludzie i tak z tego zrezygnują bo to jest tak że każdemu na początku się podoba nowość trochę poszpanuje później jak są już wszyscy to zaczyna go to męczyć a na koniec uświadamia sobie że taki portal ma za duże możliwości inwigilacji i zamyka konto. Podsumowując za 5 lat Facebook przestanie istnieć.

  3. …….Sztuczne sterowania …tych niby inwestorów …on miał jedynie coś powiedzieć ….kontrola nad baranami ….i duża kasa zysku dla wybranych …….rzygać mi się chce !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.