Największy konkurent Facebooka puchnie od zdjęć. Użytkownicy Google+ w ciągu pierwszych stu dni istnienia portalu opublikowali nań aż 3,4 mld fotografii! Nietrudno wyliczyć, że każdego dnia na portal wyszukiwarkowego giganta trafia 34 mln nowych zdjęć.

Dla porównania na Facebooku publikowanych jest 6 mld zdjęć miesięcznie – przypomina serwis geeky-gadgets.com. Dziś na portalu Marka Zuckerberga jest już ok. 100 mld fotografii. Google+ ma jeszcze zatem sporo do nadrobienia.

Czy społecznościowe dziecko Google’a wygra batalię z Facebookiem? Trudno to jednoznacznie przewidzieć – firma Chitika wyliczyła, że we wrześniu z G+ uciekło aż 60 proc. aktywnych użytkowników. Obstawiamy, że ci, którzy czmychnęli, zakładali konta na nowym portalu z czystej ciekawości.

Wróćmy jeszcze do ilości zdjęć publikowanych na serwisach. Przypomnijmy, że z obliczeń IndentyMe wynika, iż aż 72 proc. użytkowników Google+ stanowią mężczyźni. A to kobiety chętniej dzielą się swoją prywatnością w internecie! Facebook jest babskim portalem – 54 proc. użytkowników Fejsa stanowią panie.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *