Już ponad 3 tysiące osób zapowiedziało swój udział w “Akcji Krzyż” na Facebooku. Dziś o 23.00 pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie spotkają się zwolennicy usunięcia krzyża.

“Musimy zademonstrować naszą dezaprobatę dla władz świeckiej i kościelnej z powodu zaniechania działań wobec ludzi łamiących prawo. W końcu obie władze utrzymujemy z naszych podatków! Kierujemy się zdrowym rozsądkiem i wiarą, że dbamy o dobry wizerunek Polski” – pisze organizator http://www.facebook.com/event.p… akcji Dominik Taras. – To tylko działalność artystyczna, nie ma związku z protestem. Al-Kaidę chcą ze mnie zrobić – tłumaczył się Taras Gazecie.pl.

Fejsbukowa inicjatywa została mimochodem rozreklamowana we wszystkich mediach. Na akcję nie wolno przynosić żadnych flag i symboli narodowych. Tylko transparenty, gadżety i kostiumy.

“My, społeczność Facebooka, mieszkańcy Warszawy i wszyscy, którzy czujemy się obywatelami naszego kraju, chcemy naszymi działaniami i przekonaniami zaapelować do każdej Polki i każdego Polaka o aktywne włączenie się w przywracanie ładu prawnego i walki o lepsze państwo” – pisze Taras na stronie eventu. Jak widać górnolotne hasełka przemawiają do użytkowników portalu. A zwolennikom pozostawienia krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w to graj – będą mogli jeszcze intensywniej odgrywać prześladowanych za poglądy religijne.

Czy weźmiecie udział w dzisiejszym flash mobie? A może to kolejna akcja mająca przysporzyć popularności jej organizatorom?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Akcja Krzyż na Facebooku. Przyjdziesz?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *