Jeden z najlepiej sprzedających się komputerów w historii ma na Facebooku już blisko 60 tysięcy fanów. Pamięć o Commodore 64 nigdy nie zgaśnie.:-)

Fanpejdż C64 http://www.facebook.com/c64.fan… to przede wszystkim forum wymiany opinii i wspomnień o ukochanej “Komodzie”. Mało tego. Okazuje się, że maniacy Commodore organizują koncerty w hołdzie swojej zabawce z lat osiemdziesiątych. 11 września w Kopenhadze zagra kapela, która gra tylko dźwięki z C64. Prawda, że obsesja?

Bo trudno wyobrazić sobie koncerty upamiętniające pralkę “Frania” czy rosyjskie telewizory kolorowe. Ale wróćmy do fanstrony “Komody”. Znajdziecie tu unikalne zdjęcia rozbudowanych mikrokomputerów i wiele prasowych reklam Commodore. Fani strony są bardzo aktywni co widać w kąciku “Dyskusje”. Dyskutują ile wlezie.

W fejsbukową wyszukiwarkę słowo “Commodore” wpisywałem z drżeniem rąk. Nie chciałem się zawieść ani skompromitować przed milionami nowoczesnych użytkowników portalu, którzy nie mają bladego pojęcia o C64. Na szczęście okazało się, że komputer pozostanie miłością życia dziesiątek tysięcy osób. W co najchętniej graliście na “Komodzie”? River Raid, Zorro, Montezuma’s Revenge?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Fejsbukowy kącik Commodore 64. Dołączysz?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *