Żołnierze Izraelskich Sił Obronnych (IDF) zamieścili zdjęcie, na którym widnieje żywy napis. Hasło ”przegrany bibi” utworzyli żołnierze, ustawiając się w kształt liter języka hebrajskiego.

Słowo bibi odnosi się do premiera Benjamina Netanjahu, który podczas konfliktu odmówił wysłania wojsk lądowych na terytorium palestyńskie. Żołnierze nie zostali pociągnięci do odpowiedzialności. Jednak dowódca IDF przestrzegł swoich podwładnych przed manifestowaniem poglądów politycznych, podczas gdy mają na sobie mundur.

Udział w akcji wzięło szesnastu żołnierzy IDF. Zostali zidentyfikowani po kolorze butów, który jest charakterystyczny dla danej jednostki.

W ciągu kilku dni od publikacji zdjęcie zostało udostępnione ponad 3 tysiące razy.

Jakby nie było żołnierze dopuścili się krytyki jednej z najważniejszych osób w państwie. Być może ze względu na konflikt sprawa została szybko wyciszona, jednak niesmak pozostaje, zwłaszcza, że brak decyzji o wprowadzeniu wojsk IDF na tereny palestyńskie spotkała się z falą krytyki, nie tylko tych 16 żołnierzy.

Co sądzicie o zachowaniu żołnierzy? Czy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

7 Replies to “”Bibi przegrany” zołnierze zamieścili zdjecie na Facebooku

  1. pacany jedne, rzadne krwi!! I widac kto jest wrogo nastawiony !! Posuniecie Natanyachu moze troche poprawic image Izraela jako okupanta. Pokoj, ulatwienie zycia ludziom, ktorzy od 10 lat zyja pod okupacja, bez ciaglych dostaw wody pitnej i energii!! I czy to nie jest przypadkiem publiczne zachecanie do przemocy,argument, ktory jest uzywany dla ludzi wyrazajacych wlasna opinie, ktora sie panom u wladzy nie podoba??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *