W przyszłym roku na rynku ma się pojawić oficjalny telefon z metką Facebooka – donosi serwis AllThingsD. Społecznościowy gigant pracuje nad nim wspólnie z tajwańską firmą HTC. Urządzenie ma się nazywać “Buffy”.

Przypomnijmy, że o oficjalnym telefonie Facebooka media spekulują już od dawna. We wrześniu ub. roku serwis TechCrunch informował, że facebookowy smartfon miałby być postawiony na platformie Android oraz zintegrowany z typowymi na Fejsa funkcjami i aplikacjami, w tym z jego czatem, skrzynką wiadomości i panelem do zarządzania znajomymi. Chociaż wtedy portal Marka Zuckerberga zdementował te doniesienia to dziś wszystko wskazuje na to, że TechCrunch miał rację.

“Buffy” nie będzie pierwszym wspólnym projektem Facebooka i HTC. Już w lutym br. podczas Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowano dwa telefony z przyciskiem “Facebook” – HTC ChaCha i HTC Salsa. Magiczny button umożliwia błyskawiczny dostęp do portalu Marka Zuckerberga.

Jak widać ChaCha i Salsa nie zaspokoiły ambicji Facebooka. “Buffy” będzie pracował na Androidzie a jego użytkownicy będą mogli jeszcze prościej łączyć się za jego pośrednictwem z ukochanym portalem. Telefon obsłuży aplikacje w HTML5.

Oczywiście, że Mark Zuckerbeg i s-ka nie potwierdzili informacji o narodzinach “Buffy” lecz, co istotne, także stanowczo ich nie zdementowali.

Społecznościowy gigant nigdy nie ukrywał, że najbardziej zależy mu na przyciąganiu moblinych użytkowników Facebooka, których w kwietniu br. było już 250 milionów. W tym celu firma nawiązuje współpracę z operatorami telefonii komórkowej na całym świecie, którzy bezpłatnie udostępniają Facebooka swoim abonentom.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

7 Replies to “Buffy – telefon od Facebooka. Kupisz?

  1. telefon służy do rozmów droższy niż 200 zł to głupota=upadki kradzieże,nie zastąpi netbooka aparatu itp.mam oddzielny telefon za 300 zł,aparat za300 zł,netbook za 1500 zł,latarkę za 20 zł i co tam jeszcze chcesz wszystko jest lepsze niż badziewne namiastki tego w komórowym gadżecie za 2-4 tys zł

  2. to laptopa masz do dupy bo za 1500 to wyłącznie do offica , aparat za 300 to badziewie – zero jakości , pewnie jaka szmira , tylko latarka pewnie fajna

  3. jaka wypowiedź.. obudź się człowieku, żyjemy gdzie żyjemy zarabiamy ile zarabiamy. Lepiej sie zbieraj do przedszkola już

  4. Przyda się taki telefon na pewno. Apel do durnia powyżej: Zamknij mordę bo już słuchać się nie da tych bzdur, które rozklejasz po wszystkich stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *