Społecznościowi cenzorzy znów dali o sobie znać. Tym razem ofiarą ich działalności padła Lauren Ferrari, matka ze Seattle (USA). Powód? Kobieta opublikowała na Facebooku zdjęcie córek, które bawią się w karmienie piersią – donosi “Daily Mail”.

Cenzorzy skasowali zdjęcie niespełna 24 godziny po publikacji. Za swój “niecny” czyn matce zaserwowano tygodniową blokadę. Dodatkowo pani Lauren została pouczona przez administratorów społecznościowego kolosa. Dowiedziała się m.in., że złamała regulamin Facebooka.

Co ciekawe w obronie skrzywdzonej przez portal Marka Zuckerberga kobiety stanęła… policja. Funkcjonariuszka Stefanie Thomas z Wydziału ds. walki z przestępczością przeciwko dzieciom w Seattle stwierdziła, że skasowana fotografia nie jest pornografią dziecięcą.

Lauren Ferrari nie rozumie nadgorliwości pracowników Facebooka. “Co jest wulgarnego w karmieniu piersią?” – pyta retorycznie na łamach “Daily Mail”.

To nie pierwszy przypadek niezrozumiałej interwencji cenzorskiej na portalu. W listopadzie ub. roku Facebook skasował fotografie przedstawiające nagie wymalowane ciała kobiet po mastektomii https://www.fejsik.pl/Rak-piersi… .

Mało tego. W lipcu 2011 roku Facebook wyrzucił ze swojego podwórka legendarną okładkę albumu “Nevermind” zespołu Nirvana https://www.fejsik.pl/Kultowa-ok… .

Więcej o cenzurze na Facebooku: https://www.fejsik.pl/Szukaj/cen…

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

12 Replies to “(CENZURA!) Takich zdjęć nigdy nie publikuj na Facebooku!

  1. popieram decyzję o skasowaniu tego zdjęcia – gdyby to było w Polsce już by wkroczył Sąd Rodzinny , matce odebrano by dzieci i jeszcze by się dopatrywano a nuż ona sama molestuje swoje córeczki

  2. gowno prawda z tym sadem itp. ”matko” w polsce to nic nie robia tylko kradna ci wszyscy a do wiezienia wsadza szybciej pijanego rowerzystę niz kierowce.

  3. prawdziwy raj dla pedofilów! brawa dla rodziców za głupotę, zresztą za pare lat na pewno bede zle na rodzicow za publikowanie takich zdjec.

  4. to skandal, takiej matce powinno ograniczyc sie prawa rodzicielskie. Do czego juz dochodzi. opamietajcie sie ludzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *