Głupota niektórych użytkowników nie zna granic. W tym jednak przypadku granice głupoty zostały przekroczone. Mowa o wyłudzaniu lajków w imię ratowania psa. Potrącony przez samochód zwierzak trafił do kliniki dla zwierząt. A na jego leczenie zbierane są pieniądze na Facebooku. W zamian za udostępnienia i polubienia kasa ma popłynąć szerokim strumieniem. Naszym zdaniem to oczywisty kant.

Pisownia oryginalna:

“Dwa dni temu, wracając w nocy od rodziców, zobaczyłem przy drodze jakieś zwierze, które próbowało wstać. Zatrzymałem się i podszedłem zobaczyć co to jest. Okazał się nim pies widoczny na zdjęciu. Ktoś go potrącił i pojechał dalej. Skomlał strasznie z bólu i ledwo co się ruszał. Jak się później okazało po przewiezieniu go do pobliskiej kliniki miał złamane 6 żeber i był strasznie poobijany” – pisze inicjator akcji.

I dodaje:

“Razem z panią doktor nazwaliśmy go Pupil. Aktualnie przebywa w klinice, aby mógł wrócić do zdrowia. Niestety pobyt tam jest bardzo kosztowny i nie stać mnie na to. Postanowiłem poszukać sponsora, i ogłosiłem to na swoim facebooku. Dzisiaj rano zadzwonił do mnie pewien pan, którego ruszyło serce i stwierdził że może zapłacić 1 złotówkę za polubienie zdjęcia, oraz 3 złote za każde udostępnienie. Jego to i tak nic nie będzie kosztowało, ponieważ odliczy to sobie od podatku, tak działa sponsoring. Was też nic kosztuje polubienie zdjęcia, a możecie pomóc niewinnemu zwierzakowi, któremu przyszło zapłacić za głupotę ludzką. Okażcie serca, lajkujcie, udostępniajcie, i pokażcie, że są na tym świecie dobrzy ludzie!” – konstatuje.

To kolejna próba wzbudzenia zainteresowania fanów i podkręcenia fan page’a w chamski sposób. Inicjator nie podaje żadnych konkretów, mami tajemniczym sponsorem i prosi o zaangażowanie.

Za cynk dziękujemy Basi.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

28 Replies to “Chamski kant na Facebooku – nie bądź baranem, nie daj się nabrać!

 1. Użytkownik, który udostępnił tę informację podaje w komentarzach nazwę kliniki, w której rzekomo przebywa pies. Pofatygowałam się i tam zadzwoniłam, naiiwnie wierząc, że jednak to prawda…ale się rozczarowałam. Tzn. cała historia od A do Z jest zmyślona.

 2. w ten sposób koleś zdobywa bazę danych idiotów – naiwniaków, którzy łykają wszystko co ma jakiś ładunek emocjonalny. Nie wiem czy bardziej wkurza mnie fakt istnienia takiego oszusta, czy to że znajdą się dziesiątki tysięcy bęcwałów które na to pójdą.

 3. A później na Allegro i w innych miejscach widzimy sprzedaż fanpage z tysiącami “lajków” nabitych w taki właśnie sposób. Niektórzy znaleźli sobie sposób na zarobek. Łapy za takie skurwysyństwo powinno się ucinać.

 4. AMF jesteś po prostu nie wychowany.! Każde żywe stworzenie ma prawo do życia i korzystania z niego .. Powinno się ratować takie zwierzęta to oczywiste.! Ale jak śmiesz nazywać to biedne stworzenie kundlami>?

 5. “AMF Ludzie umierają w kolejkach do szpitala a jakieś kundle się ratuje.” Nawet jeżeli ktoś umiera w kolejce do szpitala to z powodu złej, egoistycznej, pazernej POLITYKI LUDZI!!! To człowiek jest winny a nie zwierzę, więc do cholery nie mieszaj spraw które nie maja ze sobą nic wspólnego. To człowiek człowiekowi jest “kundlem”.

 6. do AMF : jesteś okrutny skoro tak mówisz! każdy człowiek jak i każde zwierze ma prawo do godziwego traktowania!

 7. najgorsze jest to ze ten debil szkodzi tysiacom potrzebujacych zwierzat na fejsie, ja na takie cos nie nabralabym sie ale nazywanie ludzi ktorzy moze naiwnie chcieli pomoc, baranami i debilami to chamstwo straszne, dobrze ze wy jestescie zawsze tacy ”mundrzy”

 8. “A później na Allegro i w innych miejscach widzimy sprzedaż fanpage z tysiącami “lajków” nabitych w taki właśnie sposób. Niektórzy znaleźli sobie sposób na zarobek” jak kto nie ma na co kasy wydawac 😛

 9. do AMF: tobie się wydaje, że jak się “jakiś kundli” nie uratuje to ludzie (w domyśle chorzy) szybciej dostaną się do szpitala i nie będą umierać w kolejkach?

 10. i bardzo dobrze zrobił!!! Bo kiedy dotrze do otumanionej masy, że srejbooki i reszta to tak naprawdę jest narzędzie do inwigilacji i oszustw.

 11. Dlaczego redakcja podaje informację o oszustwie bez podania jakichkolwiek dowodów? Nie widzę żadnych konkretów, jedynie wzmiankę o jakiejś Basi. Pewnie kanciara, może była, świeżo rzucona dziewczyna autora fanpage’a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *