(Chamska) wolność ponad wszystko. Blisko połowa użytkowników społecznościowego imperium wypisuje na portalu wulgarne teksty – wynika z badań Repplera, firmy zajmującej się monitoringiem serwisów społecznościowych.

Przez ostatnie dwa miesiące specjaliści z Repplera wykonali kawał dobrej roboty. Dwa miesiące analizowali społecznościową aktywności 30 tysięcy użytkowników Facebooka. I wyszło szydło z worka.

47 proc. użytkowników wypisuje na swoich Tablicach wulgaryzmy,

– 80 proc. tychże użytkowników ma na swoim Wallu co najmniej jeden wulgarny komentarz od znajomego,

– 56 proc. wulgarnych postów na Tablicach facebookowiczów to wpisy ich znajomych,

– użytkownicy dwa razy częściej są wulgarni na własnym facebookowym podwórku, niż na Tablicach swoich znajomych,

w przypadku amerykańskich użytkowników Facebooka najczęściej używanym wulgaryzmem jest słowo “fuck” (pol. pie*dolić),

– drugim ulubionym wulgaryzmem jest słowo “shit” (pol. gówno), na trzecim miejscu znalazło się słowo “bitch” (pol. dziwka).

Polscy użytkownicy Facebooka także nie stronią od wulgaryzmów, ale nie dysponujemy jeszcze danymi statystycznymi odnośnie do chamskiej Polaków aktywności na popularnej społecznościówce. Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu jak grzyby po deszczu wyrastają strony fanowskie ze słowem “dziwka” w tytule. Polskie strony https://www.fejsik.pl/Dzki-sztur… . Nadto z wulgaryzmów na Facebooku słynie Zbigniew Hołdys, o czym jako pierwszy donosił Fejsik https://www.fejsik.pl/Holdys-na-… .

Czy często spotykacie się z chamstwem i wulgaryzmami na Facebooku? Może i w tej sprawie powinna interweniować Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

5 Replies to “Chamstwo szerzy się na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *