Prawdziwe mistrzostwo świata. Amerykański magazyn satyryczny “The Onion” opublikował w sieci klip wideo, który opowiada całą prawdę o Facebooku.

I oto pewnego dnia okazuje się, że cały ten Facebook jest własnością CIA (Central Intelligence Agency, pol. Centralna Agencja Wywiadowcza), a szefem szpiegowskiego programu jest sam Mark Zuckerberg. Służby specjalne wykorzystują społecznościowe imperium do inwigilacji i zbierania informacji o obywatelach, a wszystko dla dobra narodu. – To najpotężniejsze narzędzie do kontrolowania obywateli jakie kiedykolwiek zbudował człowiek – mówi szef operacji “Facebook” agent Zuck.

Oczywiście, że ta mrożąca krew w żyłach historia to czysta fikcja, ale warto zwrócić uwagę na finezję, z jaką producenci “The Onion” wykonali tenże serwis informacyjny. Parodia przez wielkie “Pe”.

Być może dziennikarzy magazynu satyrycznego zainspirował Julian Assange, który całkiem niedawno powiedział w wywiadzie dla kanału telewizyjnego Russia Today, że Facebook jest najlepszym w historii narzędziem szpiegowskim https://www.fejsik.pl/Tworca-Wik… ?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Służby specjalne wymyśliły Facebooka? Przekonaj się!

  1. Wszystko jest możliwe,pod pretekstem znajomości i miłości wszystke dane ludzi mają jak na talerzu podane.Myślę że, tak jest ze wszystkimi portalami społecznościowymi.Gdyby Hitler miał taki instrument przed wojną to by się bardzo ucieszył.

  2. jaka fikcja, nawet policja tam wchodzi jak szuka informacji o kims, to sluzby specjalne mialaby byc takie glupie i nie wpasc na ten pomysl?

  3. ja jak byłem na przesłuchaniu to podejrzanego położyli na ziemi i kopali jak próbował się odezwać nie pytany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *