Obok takiej akcji nie mogliśmy przejść obojętnie. Mowa o społecznościowej inicjatywie “FUCK RAK”, czyli zbieraniu pieniędzy na leczenie chorej na rzadki nowotwór Pauliny Pruskiej. Głównym motorem akcji ma być Facebook.

“Prawie dwa lata temu zdiagnozowano u mnie niezwykle rzadki nowotwór Alveolar Soft Part Sarcoma. Oprócz tego, że jest skubaniec złośliwy, to jeszcze chemio i radio odporny. Przy pomocy tysięcy ludzi przejętych moim losem, przeszłam I etap leczenia. 12 centymetrowy guz, naciekający na talerz biodrowy został usunięty przez amerykańskich chirurgów z Mass General Hospital w Bostonie. By zminimalizować możliwość rozwoju komórek nowotworowych w operowanym miejscu, zostałam poddana również naświetlaniom protonowym. To jednak nie koniec. Mam przerzut w płucach i śródpiersiowych węzłach chłonnych. By wyzdrowieć muszę znajdować się pod kontrolą kliniki Dana Farber w Bostonie” – odważnie pisze na stronie Paulina.

I dodaje: “Po eksperymentalnej terapii lekiem Sutent, i jego następcą Cediranibem jestem zmuszona szukać nowej opcji leczenia. Mój intruz bezwstydnie przestał reagować na poprzednie chemiczne “specjały”. Lekarze z Bostonu dają mi jednak kolejną szansę – leczenia oparte na innym mechanizmie niż poprzednie, równie nowatorskie i cholernie kosztowne. Potrzeba 48.000 $” – konstatuje.

Jak pomóc Pauli? Wklikajcie się tu: http://www.facebook.com/fu.krak . A za wojowniczkę trzymamy kciuki. Musi się udać!

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

5 Replies to “F*CK RAK na Facebooku – pomóż Paulinie!

  1. Nie koszulki żeby zebrać na chemię która zrobi z organizmu jesień średniowiecza tylko zalegalizować marihuanę i pędzić z niej olej. Taniej, skuteczniej, bez skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *