Społecznościowi kronikarze będą zachwyceni. A to właśnie dlatego, że Facebook wzbogacił profile użytkowników o prawdziwą maszynę czasu. W oknie komentarzy pojawiła się ikonka zegara, która pozwala na umieszczenie danej treści w dowolnym punkcie w przeszłości.

Po kliknięciu miniaturowego zegarka Facebook prosi nas o podanie konkretnego roku, miesiąca i dnia a post z datą wsteczną zostaje umieszczony w odpowiednim miejscu na Osi czasu. Co istotne przy każdym statusie publikowanym z datą wsteczną widnieje ikonka zegara. Po najechaniu na nią kursorem Facebook wyświetla informację, kiedy dodano treść.

Narzędzie ma zachęcić użytkowników do umieszczania na profilach archiwalnych zdjęć, których nie trzeba będzie specjalnie opisywać – datownik zastąpi notatkę.

Dodanie maszyny czasu to pierwszy mini-lifting Wehikułu.

Przypomnijmy, że Timeline nie jest jeszcze ogólnodostępny. Kiedy zostanie oddany do powszechnego użytku? Nie mamy bladego pojęcia. Być może na gwiazdkę? Ale to tylko nasze gdybanie. Pamiętajcie, że już dziś możecie posiąść Timeline sposobem “deweloperskim”.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

3 Replies to “Chcesz powspominać? Cofnij czas na Facebooku!

  1. LOL co za badziewie :/ przeciez to tylko zmienia date dodania np . z 2011-11-07 na 2000-2-14 i to tyle :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *