Kolejny eksperyment z Facebookiem w roli głównej. Muzeum Nauki i Techniki w Chicago znalazło sublokatora, który w ramach eksperymentu (społecznościowego) zamieszka w samym środku ogromnego muzeum. Zwyciężczynię wyłoniono spośród 1500 kandydatów z całego świata. W muzeum zamieszka 24-letnia Kate McGroarty z USA. Nie będzie więc musiała dojeżdżać.

Do obowiązków Kate będzie należało opisywanie swoich wrażeń na Facebooku. 24-latka do swoich zwierzeń będzie też dołączać krótkie filmy. Przygotowania do eksperymentu trwały rok.

Kate McGroarty może zabrać ze sobą tylko dwie walizki z prywatnymi rzeczami. W muzeum dostanie do dyspozycji specjalnie przygotowany apartament, w którym zwiedzający będą mogli ją podglądać. Jednak sypialnia i łazienka będą ukryte przed publicznością. Przez 30 dni nie będzie jej wolno opuścić muzeum, choć jak zapewnia dyrekcja, dostęp do świeżego powietrza i widoku nieba zostanie jej od czasu do czasu zapewniony. Za swój udział w eksperymencie otrzyma 10 tys. baksów.

Drzwi muzeum zamkną się za Kate 20 października i będzie w nim mieszkać do 18 listopada. Jej poczynania będziecie mogli śledzić tu http://www.facebook.com/msikate

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Ciekawy eksperyment: 30 dni w muzeum z obowiązkowym Facebookiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *