Kim są osoby szukające gier na Facebooku? Dla jakich nagród są gotowi wziąć udział w konkursach? Pogryw.pl przygotował ciekawą analizę, która odpowiada na powyższe pytania bazując na ostatnich doświadczeniach serwisu.

Gracze to… kobiety!

Wbrew stereotypom coraz więcej wyników badań dowodzi, że to kobiety częściej od mężczyzn angażują się w internetowe konkursy.

Według ostatniego badania firmy Alawar Entertainment, już ponad 80 proc. użytkowników gier casual na świecie stanowią kobiety. Gry casualowe to inaczej gry rekreacyjne, przy których użytkownik nie musi z reguły intensywnie myśleć, a zasady są proste.

Jak wynika z ostatnich badań IIBR przeprowadzonych osobno na grupie mężczyzn i osobno na grupie kobiet – mężczyźni z przebadanej grupy częściej korzystają z konsol (33 proc.) niż kobiety (22 proc.), panie natomiast preferują gry na telefonach komórkowych/smartfonach (kobiety 60 proc., mężczyźni – 44 proc.) oraz właśnie na serwisach społecznościowych (odpowiednio kobiety – 28 proc. i mężczyźni – 15 proc.). Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1000 osób.

Nagrody gry warte

Jakie nagrody najbardziej kręcą użytkowników Facebooka? Otóż bardzo ciężko jest namówić facebookowiczów na zaangażowanie się w konkurs, gdy nagrodami są np.: audiobooki, muzyka w postaci płyt CD czy filmy na DVD.

Dużą popularnością cieszy się za to dość szeroka kategoria gadżetów, w której mieszczą się takie przedmioty jak: kocie temperówki, odmiana Jengi o nazwie “Imprezowa wieża”, paski do spodni z wbudowanym otwieraczami, koperty na laptopy czy uwięzione w łańcuchu butelki z winem. Takie właśnie mniej lub bardziej kreatywne nagrody sprawdziły się w przypadku konkursu organizowanego przez Pogryw.pl https://www.facebook.com/Pogryw… .

Dla jakich nagród gotowi jesteście brać udział w konkursach na Facebooku? Napiszcie koniecznie.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

22 Replies to “Co lubią wygrywać użytkownicy Facebooka?

  1. Gość Papież kiedy umarł miał 85 lat – 8 5=13 Godzina śmierci: 21:37 – 2 1 3 7=13 Data śmierci: 02.04.2005 – 0 2 0 4 2 0 0 5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu – 9 3 0 1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI – 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą… Sorry, ale musi się spełnić. … Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie… Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10… 09… 08… 07… 06… 05… 04… 03… 02… 01… *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Ciekawe?

  2. hehehehehehehehehehehehhehehhehehehhehehehhehhehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehehheheheheeheheheheheheehehe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *