Pewnego pięknego dnia WASZE dziecko (jeśli je macie, ale nie mówcie, że nie macie, bo zawsze mieć możecie, jak mawiał klasyk) zapyta: “Mamo, czy mogę założyć sobie konto na Facebooku?”. To dopiero będzie zagadka.

Nastolatkowie obserwując swoich starszych kolegów zaczynają mieć apetyt na FB, by móc dzielić się przeżyciami, zdjęciami i dyskutować o ulubionych gwiazdach muzycznych. Nie ma konkretnej odpowiedzi na pytanie kiedy jest odpowiedni czas dla dzieci na korzystanie z portali społecznościowych. To zależy od rodziców, ich zaufania do dzieci. Na rodzica młodego fejsbukowicza spada obowiązek monitorowania, co nastolatek wyczynia na Facebooku i czy nic mu nie grozi.

Rodzice dwunastolatków często godzą się na korzystanie dzieci z portali społecznościowych ale dokładnie sprawdzają, co dzieciaki tam wyczyniają. Nastolatkowie nie mają bowiem rozeznania, czy mogą oglądać takie a takie fotografie i czy dana treść jest dla nich odpowiednia. No i nie wiedzą, czy ten miły pan to naprawdę przyjaciel, czy internetowy przestępca.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Czy Twoje dziecko jest gotowe na Facebooka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *