Zdjęcia z wakacji, erotyczne wyznania, informacje o aktualnym miejscu pobytu, filmy, dane osobowe, numery telefonów – przykłady można mnożyć. To wszystko udostępniamy na Facebooku często obcym osobom. Bzdura? Badania przeprowadzone na studentach z Columbii świadczą o kompletnej bezmyślności użytkowników serwisu społecznościowego. Informacje o milionach facebookowiczów fruwają bezwiednie po internecie. Wystarczy tylko po nie kliknąć.

Na okoliczność badania przepytano 65 uzależnionych od Facebooka adeptów Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku. Naukowcy zapytali studentów oto, co chcieliby udostępniać na FB różnym grupom użytkowników – znajomym, znajomym znajomych i zupełnie obcym osobom. Co się okazało?

Uwaga: 93 proc. studentów udostępnia coś, co miało być ukryte. Ale to nie wszystkie niespodzianki, bo 84,6 proc. ankietowanych chowa to, co miało być dostępne. Głupota?

Raczej nierozwaga i ignorowanie Ustawień prywatności na Facebooku. Ale i to nie pomoże, kiedy któryś z naszych społecznościowych znajomych skomentuje np. zdjęcie, na którym namiętnie całujemy się z uroczą damą. Wtedy informacja o komentarzu pojawi się w newsfeedzie jego przyjaciół i dzięki temu będą mogli zobaczyć zakazane foto. Nadto każdą fotografię można udostępnić na własnej Tablicy. Pech!

Jest jeden skuteczny sposób na utajnienie wszystkich danych. Jaki? Społecznościowy niebyt i brak konta na Facebooku. Tylko kto się odważy na wirtualne samobójstwo?

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

13 Replies to “Czy wiesz, co i komu udostępniasz na Fejsie?

  1. ta cała nagonka na facebooka to niestety zasługa NK, grafikom i inwestorom nie podoba sie to że Fb dawno już wyparł NK na polskim rynku

  2. Infantylny tekst. Po to się korzysta z portalu społecznościowego, aby własnie dane udostępniać i szukać innych o podobnych zainetersowaniach oraz dać możliwość komunikacji

  3. fejsik – pejsik. szczyt głupoty: konto na pejsbuku (nie dotyczy wyznawców judaizmu – dla nich to obowiązek)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *