Inwestorzy już nie wierzą Facebookowi. Przynajmniej niektórzy. Jak donosi RMF ruszyło śledztwo w sprawie debiutu giełdowego społecznościowego giganta. Powód? Podobno ryzyko związane z kupowaniem akcji portalu było sprytnie ukrywane i tylko wybrańcy wiedzieli o społecznościowej bańce.

Kto wprowadzał inwestorów w błąd? Według inwestorów wielka trójca – Morgan Stanley, JPMorgan Chase, Goldman Sachs z Facebookiem na czele.

Do sądów już trafiły pozwy przeciwko wyżej wymienionym. O obniżeniu perspektywy dla portalu banki miały poinformować tylko najpotężniejszych graczy. Efekt? Debiut giełdowy imperium Marka Zuckerberga zbadają instytucje federalna i stanowa. Czy uda im się wykryć nieprawidłowości?

Przypomnijmy, iż po debiucie akcje Facebooka poleciały na łeb. Według większości ekspertów wycena giełdowa portalu była wzięta z księżyca – 104 miliardy dolarów za wirtualną firmę – to musiało się skończyć spadkami. Dziś wycena popularnego Fejsa jest o 20 miliardów zielonych niższa. Ale wielcy i tak zarobili swoje.

Co warte podkreślenia debiutem giełdowym Facebooka zainteresowani są także amerykańscy senatorowie, a konkretnie ci z komisji ds. bankowości. Politycy już zażądali od portalu wszelkich niezbędnych informacji.

Facebook twierdzi, że wszelkie rewelacje na temat nieprawidłowości przy debiucie giełdowym są wyssane z palca. Możemy być pewni, że portal nie podda się i będzie walczył o swoje. A dopóki wojenka sądowa się nie skończy, dopóty ktoś będzie zarabiał na papierach Fejsa.

Społecznościowy gigant zgarnął z debiutu 16 miliardów dolarów. Pieniądze mają być zainwestowane w rozwój firmy.

Notowania Facebooka na NASDAQ: http://www.nasdaq.com/symbol/fb…

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

15 Replies to “Debiut giełdowy Facebooka to kant? Jest śledztwo

  1. nie mogę uwierzyć, że ci wszyscy natchnieni inwestorzy są takimi tumanami, średnio rozgarnięta osoba, doskonale wie, że Facebook nie jest tyle warty…przecież to wirtualna firma – nie ma tam innowacji, nic nie produkuje – zapłacić tyle kasy za portal dla pryszczatych nastolatków…gratuluję 😉

  2. Warren Buffet powiedział, że nie kupuje akcji firm, których działania nie rozumie, ani firm wirtualnych. Pewnie dlatego jest 3 najbogatszym człowiekiem na świecie.

  3. użytkownicy facebooka! korzystajcie z niego! kupujcie akcje! kładźcie się pod tiry konkurencji! pomóżcie zarobić waszemu rozrywkodawcy!

  4. fuck-zbuk to najlepsze miejsce na świecie, kiedyś hitlerowcy dali temu najlepszą nazwę -Getto, teraz żydom udało się odwrócić historię -teraz oni trzymają w getcie najgłupszą część ludzkości i to na wasze własne życzenie …teraz można już z wami robić wszystko co tylko żydziu będzie chciał

  5. WIELKI WIELKI wstyd dla żydów, że ich rodak zrobił taki wał. To jest przecież tak uczciwy naród, pod każdym względem świeci przykładem a tu taka sytuacja. Zuckerberg wraz z kolegami z kilku banków zrobił w konia miliony ludzi. Rozumiem, że to biznes ale widać że pazereność przez niego przemówiłą a nie uczciwość i dobro jak w przypadku większości rodaków którzy przecież są tacy dobrzy dla wszystkich a w szczególności mieszkańców Jaffy.

  6. co macie przeciwko kantom przecież te pieniądze idą na uzbrojenie biednego i bezbronnego Izraela, Izrael musi walczyć z tymi potworami dookoła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *