Polityka prywatności zdaje się nie przerażać europejskich użytkowników Facebooka. Internauci ze Starego Kontynentu szturmują społecznościowego giganta mając w nosie wszelkie zastrzeżenia Komisji Europejskiej https://www.fejsik.pl/Unia-Europ… .
Na początku czerwca liczba użytkowników Facebooka z Europy przekroczyła 205 milionów. Jesteśmy lepsi od Amerykanów o prawie 3 miliony społecznościowych maniaków.

Wszelkie doniesienia o spadku popularności Facebooka na świecie są zatem mocno przesadzone. Przypomnijmy, że co prawda w kilku krajach serwis stracił kilka milionów użytkowników https://www.fejsik.pl/Facebook-p… , ale w takim tłumie ucieczki były, są i będą nieuniknione. Sześć czy nawet dziesięć milionów wirtualnych samobójców zabiłoby Naszą-klasę (ok. 12 mln użytkowników); na Facebooku zaś taka liczba znudzonych nikogo nie powinna przerażać.

Biorąc pod uwagę społecznościowe statystyki dla Europy można przypuszczać, że za jakiś czas Stary Kontynent będzie najpotężniejszym kontynentem na Facebooku i zdeklasuje Amerykę Północną o kilkanaście milionów userów. Trzy miliony użytkowników to zbyt mała liczba by mówić o zdecydowanym zwycięstwie.

Najszybszy przyrost użytkowników najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego notujemy w Azji, najsłabiej Facebook rozwija się w Afryce i Australii, przyzwoicie zaś radzi sobie w Ameryce Południowej (patrz wykres poniżej).

Liczba użytkowników Facebooka na poszczególnych kontynentach (stan na 20 czerwca 2011 roku – SocialBakers):

1. Europa – 207 742 680
2. Ameryka Północna – 205 630 580
3. Azja – 166 499 680
4. Ameryka Południowa – 80 935 540
5. Afryka – 30 468 180
6. Australia i Oceania – 12 862 840

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Europa zakochana w Facebooku”

  1. ja zalozylem 5 roznych kont na fb… wiec te dane o ilosci uzytkownikow nie sa za pewno… z 3 kont nie korzystam tylko 2 mam jedno na serio a drugie dla zabawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *