Użytkownicy Facebooka bardzo chętnie meldują się na swoich ścianach. Zwłaszcza gdy wyjeżdżają na wakacje bądź gdy z nich wracają.

Najczęściej w meldunkach pojawia się Los Angeles International Airport, właśnie to miejsce uplasowało się na pierwszym miejscu w rankingu portalu SocialBakers. Na trzecim miejscu znalazł się stan Pensylwania, a dokładnie “home, Pennsylvania.
Jak podaje portal SocialBakers tego miejsca używa ponad 1,3 miliona fejsbukowiczów.

Ciekawe, które z miast lub miejsc w Polsce używane jest najczęściej? Być może jest to lotnisko, być może miasto albo po prostu najlepsza knajpa lub klub.

Z jednej strony jest to dobry sposób na powiadomienie znajomych, w którym miejscu się znajdujemy. Wystarczy, że zainteresowani sprawdzą twój ostatni status, żeby dowiedzieć się gdzie jesteście. Jednak wiąże się z tym pewne niebezpieczeństwo. W dobie wszechobecnej digitalizacji nawet złodzieje posługują się FB. Chętnie wykorzystają twoją publiczną informację typu ‘’Jest piątek, ruszam w miasto. Wracam w niedzielę. Wtedy gdy ty celebrujesz weekend, sprytni włamywacze wyczyszczą twój kwadrat lepiej niż perfekcyjna pani domu.

Zastanówcie się czy warto powiadamiać wszystkich o swoich planach urlopowych, bezpieczniej i zabawniej będzie jak po powrocie wrzucicie trzy miliony zdjęć z cyfrówki.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *