Społecznościowy gigant złożył kontrpozew przeciwko chicagowskiej firmie Timelines Inc., która tuż po premierze Wehikułu czasu pozwała Facebooka za naruszenie znaku towarowego. Według prawników Timelines Inc. portal Marka Zuckerberga ukradł pomysł na Timeline.

Pozew przeciwko firmie z Chicago został złożony w miniony czwartek. Facebook chce całkowicie wyeliminować z rynku Timelines Inc. – informuje Mashable.

Przedstawiciele Facebooka podkreślają, iż “Timeline” jest pojęciem ogólnym. Co warte podkreślenia zwrot występuje także na Twitterze, a do “ptaszka” chicagowska firma nie miała żadnych pretensji. Czyżby chodziło tylko o wyłudzenie odszkodowania?

Przypomnijmy: We wrześniu Firma Timelines Inc. dowodziła przed sądem, że Facebook skopiował Wehikuł czasu gdyż serwis http://www.Timelines.com umożliwia prowadzenie historycznego bloga – łudząco podobnego do nowych rozwiązań zaimplementowanych na portalu Marka Zuckerberga. W związku z sądowymi przepychankami wdrażanie Wehikułu czasu zostało opóźnione o ponad dwa miesiące.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

6 Replies to “Facebook pozwał firmę Timelines

  1. Racja, po trupach do fortuny. A Zuckerberg to śmieć. Nic nie potrafi sam stworzyć. Kopiuje pomysły od innych i ich samych próbuje zniszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *