To nie przelewki. Z najnowszych badań wynika, że Facebook uzależnia silniej od papierosów i alkoholu. Ale to nie wszystko. Naukowcy z University of Chicago Booth School of Business dowiedli, że użytkownicy portalu wolą zrezygnować z seksu, niż ze sprawdzenia Facebooka – informuje serwis AllFacebook.

Wyniki badania (przeprowadzonego na grupie 250 osób) pojawiły się na łamach magazynu “Psychological Studies”.

Uczelni analizowali i zliczali pragnienia królików doświadczalnych. Pomogły im w tym specjalne urządzenia, które generowały aż 8 tys. raportów dziennie. Co się okazało?

Badane osoby w ciągu dnia najczęściej marzyły o śnie i seksie. Najsilniejszym pragnieniem było jednak… sprawdzenie Facebooka. I to tej ostatniej pokusie badani nie mogli się oprzeć.

A jak bardzo Wy jesteście uzależnieni od Facebooka? Zastanówcie się, czego najbardziej pragniecie w ciągu dnia. Czy jest to:

A – seks
B – sen
C – alkohol
D – sprawdzenie Facebooka

?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

6 Replies to “Facebook uzależnia silniej od alkoholu

  1. żenujące jest iż coś tak żałosnego jak faceBóg tak miesza ludziom w bani, ludzie opamiętajcie się na ch.. wam to gówno. To że masz konto na jakim kolwiek portalu społecznościowym oznacza tylko że nie radzisz sobie ze swoimi kompleksami… , ale masz wolny wybór i sam decydujesz o swojej osobie.

  2. Nie kazdy uzywa facebooka do przegladania i komentowania zycia innych dla niektorych jest to jedyne zrodlo kontaktu np. ze znajomymi z zagrnicy.

  3. Ekhm… Norma… Tylko popatrzcie, że przeważnie tego typu badania są przeprowadzane na amerykanach. Przypuszczam, że gdyby było to zrobione w Polsce to głównym pragnieniem, któremu żaden badany by się nie oparł było by piwo albo impreza…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *