Funkcja automatycznego rozpoznawania twarzy na Facebooku to jeden wielki bubel. Narzędzie rozpoznaje użytkowników na różnych częściach ciała. Nie liczą się tylko fizjonomie, lecz również… kolana.

Bubel chciał oznaczyć kogoś na nodze naszej bohaterki. Pewnie, że twarzy można dopatrzyć się wszędzie, nawet w chmurach. Ale przydałby się jakiś inteligentny filtr, który zrobiłby z tym wszystkim porządek.

Bo niebawem na Facebooku będziemy mieli do czynienia z objawieniami.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

20 Replies to “Facebook widzi twarze na kolanach (FUN)

  1. Autor nie wie na czym polega algorytm rozpoznawania twarzy. Przede wszystkim twarz rozpoznaje się próbując znaleźć trójkąt oko-oko-usta. Podstawowym założeniem algorytmu jest, że na obrazie znajduje się twarz i próbuje on znaleźć najlepsze dopasowanie.

  2. kolano to pół biedy.mi kiedyś facebook oznaczył Wenus z Milo… też pół biedy. na ostatnich zdjęciach kazał mi oznaczyć ŁAWKI.

  3. są lepsze algorytmy do rozpoznawania twarzy i podejrzewam, że facebook je ma, a taki bubel jest wystawiony na światło dzienne, żeby osoby przekoanne, że fb to narzędzie służb specjalnych nie gorączkowały się bardziej.

  4. piękne i twarzowe kolanko. a moim zdaniem to po prostu klientka dowaliła sobie z kolanka w twarz i stąd takie odbiicie

  5. po co ten fejs tak szpieguje ? Ciągle tylko zbierają dane biometryczne a potem systemy takie jak Indect i kilka sekund zidentyfikują człowieka

  6. trzeba byc kr*tynem zeby umieszczac swoje dane w tym zdjecia w bazie do ktorej wszyscy maja dostep i w dodatku nie mozna pozniej tego usunac.no..chyba ze ktos lubi byc szpiegowanym ;)jego wybor;)

  7. Ty, no skoro sam widzisz twarze w chmurach, a zakładam, że jesteś inteligentny, to czemu odmawiasz tego facebookowemu narzędziu? A filtrem, inteligentnym, jest Uzytkownik, który akceptuje, bądź nie SUGESTIE tego narzędzia. Albo w ogóle pomija oznaczanie. Oj, przydałby się jakiś inteligentny filter, przydał by się.. na Użytkowników;) Jest taki filter, na Szczęście. Wracając do FB, to ostatnio, kiedy zacząłem z niego korzystać w miarę świadomie (zacząć wypada od przeczytania regulaminów, potem zapoznać sie z oferowanymi narzędziami, a potem robić z nich rozumny użytek), zmieniłem zdanie o 180 stopni. Piękne narzędzie komunikacji, kiedy już wyplujesz wszystkie bluzgi, i zechcesz dostrzec, że możliwość publikowania do potencjalnie 900 miliononów Odbiorców to jest coś, czego w Historii jeszcze nie było. Przepraszam pana Marka za początkowa niechęć, kłaniam się nisko, dziękuję:)

  8. pozbądźcie się tego facebooka. juz niedlugo bedziecie chodzi sr.ać uprzednio informujac o tym na FB. Nie rozumiem tego jarania sie tym portalem. Fecebook = tandeta dla plastikowych ludzików chcących być “trendy”

  9. W moim przypadku, kazano mi rozpoznać dwie różne osoby/kobietę i na drugim >wskazaniu< mężczyznę/ na tle tego samego zdjęcia;..księgarni na Piotrkowskiej, przy Kurii Biskupiej -mojego autorstwa... Gdzie nie ma widocznych tych twarzy. Ktoś widocznie z nudów nieźle się bawi;.. sprawdzając spostrzegawczość naszą. A tak w ogóle, to może by zmienili funkcję dodawania nowych zdjęć do osobistych folderów; by starsze były na końcu, a nowo dodane na początku - bo tak można przecież chyba?!.

  10. Aleksander. Jestes znawca komputerow i fejsbucka. A jak chcesz sie dowartosciowac to kup porzadne auto (przedluzacz czlonka) albo zaloz kolejne konto na faiszbukoo. nie pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *