Opłaca się być mobilnym użytkownikiem Facebooka. Wszak w mobilności tkwi siła społecznościowego kolosa. Portal zaserwował smartfonowym userom narzędzie “Find Friends Nearby”, która lokalizuje znajomych w pobliżu. Ale to nie wszystkie możliwości “szpiegowskiej” funkcji. FFN pozwala na szybkie znajdowanie dopiero co poznanych osób – informuje TechCrunch.

Znajomych można namierzać tu: http://fb.com/ffn lub za pośrednictwem mobilnej appki (iOS, Android). Jak ją odkopać? To proste:

Menu —> Szukaj znajomych —> Inne narzędzia —> Znajdź znajomych w pobliżu

Mobilny lokalizator “Find Friends Nearby” jest w fazie rozwoju. Oznacza to tyle, że portal namierza tylko tych użytkowników, którzy również korzystają z FFN.

Z niecierpliwością czekamy na rozwój “Find Friends Nearby”. Być może niebawem narzędzie samodzielnie powiadomi użytkowników o tym, że w pobliżu znajdują się ich znajomi? Zapewne będzie to wymagało nadania danym osobom odpowiednich uprawnień, ale to przecież żaden problem. Wystarczyłoby ograniczyć wyszukiwanie do konkretnych list znajomych i tyle.

Będziecie korzystać? A może “Find Friends Nearby” to zupełnie niepotrzebny gadżet, który narusza Waszą prywatność?

Aktualizacja:

Po 24 godzinach od startu funkcja została ukatrupiona – podaje serwis Inside Facebook http://www.insidefacebook.com/2… . To były tylko testy i nie wiadomo, czy Facebook zaserwuje coś podobnego.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

7 Replies to “Facebook zlokalizuje Twoich znajomych (AKTUALIZACJA)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *