Dziś na własnej skórze można się przekonać, jak to jest nie mieć kontaktu ze światem. 1 listopada każdy maniak portali społecznościowych może wesprzeć akcję charytatywną na rzecz osób dotkniętych autyzmem. Wystarczy wpłacić 5 dolarów na akcję “Przerwa w komunikacji” i nie korzystać z Facebooka przez 24 godziny.

Celem akcji jest spopularyzowanie wiedzy na temat autyzmu i zbiórka pieniędzy na ośrodki działające na rzecz osób dotkniętych chorobą. – Trudno wyobrazić sobie choćby dzień bez kontaktu z bliskimi czy znajomymi. Jak przeżyć jeden dzień, gdy nikt nie może nam nic powiedzieć, napisać, wyjaśnić? Jeśli zrozumiemy takie problemy w komunikacji, wtedy zrozumiemy istotę autyzmu – przekonują organizatorzy akcji.

Jak wziąć udział w akcji? Należy ze strony Communication Shutdown https://communicationshutdown.o… pobrać specjalne oprogramowanie, które zamiast zmieni zdjęcie profilowe użytkownika na ikonę informującą, że ten bierze udział w “Przerwie w komunikacji”. Aby ściągnąć oprogramowanie należy wpłacić na rzecz organizatorów co najmniej 5 dolarów. Dotacje polskich internautów zostaną przekazane Fundacji Synapsis.

Do akcji dołączyli znani i lubiani, a wśród nich Magdalena Różczka, Krzysztof Stelmaszyk, Mateusz Damięcki, Pascal Brodnicki, Magdalena Górska, Majka Jeżowska, Marcin Kwaśny, Artur Barciś i Anna Samusionek.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Fajna akcja charytatywna: Dzień bez Facebooka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *