Ta fanstrona z pozoru wygląda na totalny kant ale żadnym kantem nie jest. “Fani, koneserzy i miłośnicy art. 182 k.c.” naprawdę istnieją. Tak jak naprawdę istnieje rzeczony art. 182. Bez żadnych jaj. Raczej z żądłami.

Zanim przejdziemy do dalszych objaśnień i wyjaśnień zacytujemy Wam treść rzeczonego artykułu. Z pewnością wymyśliły go jakieś tęgie głowy. Uwaga:

Art. 182:

§ 1. Rój pszczół staje się niczyim, jeżeli właściciel nie odszukał go przed upływem trzech dni od dnia wyrojenia. Właścicielowi wolno w pościgu za rojem wejść na cudzy grunt, powinien jednak naprawić wynikłą stąd szkodę.

§ 2. Jeżeli rój osiadł w cudzym ulu nie zajętym, właściciel może domagać się wydania roju za zwrotem kosztów.

§ 3. Jeżeli rój osiadł w cudzym ulu zajętym, staje się on własnością tego, czyją własnością był rój, który się w ulu znajdował. Dotychczasowemu właścicielowi nie przysługuje w tym wypadku roszczenie z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia.

I wszystko jasne. Prawników-pszczelarzy znajdziecie dokładnie w tym ulu: https://www.facebook.com/pages/… .

W Osi czasu strony zagadki, zabawne wpisy i newsy, także ze świata sportu. Moderator nie ogranicza się tylko do publikowania zerżniętych z sieci zdjęć. I chwała mu za to. Inteligentne, abstrakcyjne poczucie humoru górą!

Symbolem fan page’a jest Pszczółka Maja.

Zalajkujecie?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

2 Replies to “Fani, koneserzy i miłośnicy art. 182 k.c. na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *