Są zabawki, którymi kiedyś bawił się każdy z nas. Do nich niewątpliwie zaliczają się kultowe klocki Lego. Firma, której nazwę zna niemal każdy, powstała w Danii w 1932 roku a pierwsze klocki wyprodukowano 17 lat później. Lego są starsze od Barbie, którą stworzono w 1958.

W latach osiemdziesiątych szczytem marzeń młodych chłopców były serie Lego Technic, klocki, z których można budować realistycznie wyglądające pojazdy. Dzieci pod choinkę dostawały zaś Duplo. Dziś na rynku jest całe mnóstwo nowych serii klocków, m. in. Lego Harry Potter, gry przestrzenne Lego Games, czy Lego Bionicle.

Na Facebooku klocki Lego także radzą sobie całkiem przyzwoicie. Blisko 950 tys. fanów http://www.facebook.com/pages/L… to, jak na plastikowe cudeńka, wynik bardzo przyzwoity. Szkoda tylko, że administratorzy strony w ogóle jej nie uaktualniają. Ostatni wpis na stronie pochodzi z 27 lipca 2008 roku. Wstyd jak jasna cholera! Dobrze, że chociaż fani strony są aktywni i dają upust swojej miłości do Lego na Tablicy fanpejdża.

Najfajniejsze na stronie są zdjęcia “lajkerów”. Poza tym bida, aż piszczy. Wstyd, że ktoś marnuje taki potencjał.

Zajrzyjcie też na polską stronę Lego, która dopiero co się narodziła http://www.facebook.com/pages/K… – można tu wygrać zestaw kultowych klocków.

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

One Reply to “Fanklub Lego – dołącz!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *