Nie tylko Facebook ma w nosie prywatność swoich użytkowników. Prywatnością szasta również Google. Zakochani w wyszukiwarkowym gigancie powinni gorzko zapłakać, bo ich wirtualny bożek ma internautów w równie głębokim, co Facebook, poważaniu.

Rzućcie okiem na infografikę przygotowaną przez serwis Frugal Dad. Google nie jest świętą krową. Zresztą każdy internetowy serwis, przepraszamy za dosadność, olewa prywatność użytkowników. W internecie nie ma miejsca na intymność. Na intymność możemy liczyć tylko offline.

A tak na marginesie to za naruszanie prywatności użytkowników Google będzie kontrolowane przez najbliższe 20 lat – przez amerykańską Federalną Komisję Handlu.

Facebook także jest kontrolowany, ale ekscytowanie się potęgą wyszukiwarkowego imperium nie ma sensu. Obaj giganci chcą na internautach zarabiać kasę. I tyle.

Więcej poniżej.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

4 Replies to “Google nie dba o Twoją prywatność (Infografika)

  1. brawo dla autora… mega wysilek 3 slowa po polsku reszta to obrazek z ktorego dla polowy internautow nic nie wnosi bo bez tlumaczenia a tu tak glosno ostatno o znoszeniu barier i zachecaniu z nauki i korzystaniu z internetu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *