Anonimowi hakerzy zrzeszeni w grupie Anonymous nie wykończyli społecznościowego giganta. Sprawdźcie sami – Facebook działa, nasze prywatne dane nie zostały skasowane i ciągle można wydoić wirtualną krowę. To po co cyberprzestępcy narobili tyle zamieszania?

Otóż zaczynamy się zastanawiać, czy akcja o kryptonimie “Operation Facebook” nie była jedną wielką akcją marketingową, którą hakerzy zainicjowali wspólnie z Facebookiem.

Przypomnijmy: Na początku sierpnia w sieci pojawiło się wideo z zapowiedzią ataku, po kilku dniach centrala Anonymous w oficjalnym oświadczeniu poinformowała, że akcja jest jest organizowana przez kilku zaledwie Anonów a większość członków hakerskiej organizacji jej nie popiera. W międzyczasie Facebook odpalił program wynagradzania hakerów za znajdowanie błędów w zabezpieczeniach serwisu zaś w ostatnich dniach października zapowiedział wprowadzenie nowych zabezpieczeń – opcji haseł w aplikacjach i “zaufanych przyjaciół”.

Dlaczego Facebook miał zginąć? Podobno cyberprzestępcy strasznie przejęli się losem użytkowników portalu:

“Facebook sprzedaje informacje agencjom rządowym i udziela dostępu do zabezpieczonych danych, tak, aby można było szpiegować ludzi z całego świata”.

“Wszystko, co robisz na Facebooku, na zawsze pozostanie na Facebooku, niezależnie od twoich ustawień prywatności, a skasowanie konta jest niemożliwe. Nawet jeśli usuniesz konto, wszystkie informacje o tobie mogą zostać odzyskane w dowolnym czasie”.

Czy Anonymous mają w sobie wielkie pokłady społecznościowej empatii? A może chcieli tylko zmusić portal Marka Zuckerberga do zmiany polityki prywatności? Tego się pewnie nigdy nie dowiemy. Jedno natomiast jest pewne: Facebook żyje.

Więcej w temacie: https://www.fejsik.pl/Szukaj/Ano…

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

17 Replies to “Hakerzy nie zniszczyli Facebooka

  1. barany te plotki o rzekomych atakach byly rozpylane tylko na tej nedznej stronce… na kazdej zagranicznej stronie o fb zostaly one zdementowane dawno temu ale wy szukacie sensacji bo nikt tu nie zaglada

  2. chłopaki mają mnóstwo czasu jeszcze, nawiasem, zapowiedziany atak na portal gier sony nastąpił dzień po dacie na jaką go określono, zatem…

  3. Facebook działa i działać będzie nadal ;D.. Dlaczego mieli by to niszczyć skoro chcą im zapłacić ? :d .. Poczekajmy .. Zaraz sobie znajdą inny portal ;D… I tak staną się bogaci ;D

  4. ” W międzyczasie Facebook odpalił program wynagradzania hakerów za znajdowanie błędów w zabezpieczeniach serwisu” gówno prawda!

  5. Nie wiem jak u was ale u mnie facebook działa ;s Chyba trochę się przeliczyliśmy z chłopakami 🙂 Myślałem że stać ich na to.. Ale miejmy nadzieję i czekamy do końca weekendu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *