Korzystasz z Facebooka na obcych komputerach, w kafejkach internetowych albo w pracy? Dzięki nowym rozwiązaniom poczujesz się bezpieczniej i nikt już nie włamie się na Twoje konto. Użytkownicy portalu będą mogli logować się używając jednorazowych haseł wysyłanych na telefony komórkowe.

– Jednorazowe hasła dostępu pozwolą na bezpieczne logowanie się na publicznych komputerach dostępnych w kawiarniach, hotelach czy lotniskach – chwali się nowym rozwiązaniem Jake Brill z ekipy Marka Zuckerberga. – Każdy, kto będzie miał wątpliwości co do bezpieczeństwa komputera (z którego loguje się na FB) będzie mógł użyć jednorazowego hasła – konstatuje Brill.

Hasła dostępu od dawna są uznawane za najsłabsze ogniwa komputerów. Użytkownicy często każą zapamiętywać maszynom długie i skomplikowane kombinacje liter i cyfr. A łatwe można po prostu odgadnąć i bez problemu włamać się na facebookowe konto.

Blisko połowa użytkowników portalu używa do logowania takich samych haseł jak na innych serwisach a 62 procent z nich nie chce ich w ogóle zmieniać. 16 procent ma hasła dłuższe niż 10 znaków a 41 procent zdradza swoje hasło co najmniej jednej osobie.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Hasło do Facebooka prosto na Twoją komórkę. Dobry pomysł?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *