Jeszcze kilka dni temu mało kto o niej słyszał. Dziś Henryka Krzywonos jest gwiazdą na FB. Bohaterka Solidarności, która ostro skrytykowała na wczorajszym zjeździe związkowym Jarosława Kaczyńskiego, ma już ponad 10 tysięcy fanów a ich liczba lawinowo rośnie.

Kim jest Henryka Krzywonos? To kobieta, która wstrzymała tramwaje i ruszyła Polskę. Wraz z innymi kobietami, Aliną Pieńkowska i Anną Walentynowicz – Henryka Krzywonos uratowała kończony właśnie przez Lecha Wałęsę strajk – czytamy na fanpejdżu krewkiej pani Henryki.

– Panie prezesie, bardzo pana proszę, żeby pan nie buntował ludzi przeciwko sobie. Nie wiem, co się panu stało. Ja panu bardzo współczuję, ale proszę też współczuć innym i dać ludziom żyć. Mnie to obraża, że pan niszczy godność Lecha. Mnie to osobiście obraża – powiedziała ze sceny Krzywonos. Fejsbukowicze pieją z zachwytu.

Na oficjalnej fanstronie Henryki Krzywonos-Strycharskiej http://www.facebook.com/pages/H… setki użytkowników skomentowało głośne wystąpienie. Fejsbukowicze gorąco kibicują bohaterce Solidarności. Oto kilka komentarzy ze strony fanowskiej:

Karolina: “Pani Henryko! Dziękuję. Powiedziała Pani to, co wszyscy normalni ludzie chcieliby powiedzieć Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jestem pod wrażeniem”

Beata: “Dziękuję bardzo Pani Henryko w imieniu mojego nieżyjącego ojca,działacza tamtej Solidarności. Chyba teraz to się w grobie przewraca. Jeszcze raz dziękuję za wolność słowa, którą Pan zademonstrowała. Tak powinno być”

Łukasz: “Brawo, Brawo, Brawo, Brawo, Brawo, Brawo, Brawo, Brawo, Brawo!!!! Jest Pani niezastąpiona!!!!!! Gratuluję odwagi!!”

Bartosz: “Pani Henia wymiotła! To właśnie byli PRAWDZIWI ludzie prawicy, a ta mierna pleśń polityczna która egzystuje dzisiaj to jedynie cwaniaczki, które na plecach takich właśnie ludzi jak pani Henia wyjechali pod same szczyty”

Dołączycie do grona fanów Henryki Krzywonos? Tylko pamiętajcie, ona jest tam, gdzie stało ZOMO, jak mawiał klasyk. Więc lepiej uważać.

Wpis z archiwalnej wersji. Przepraszamy za ewentualne zmiany.

One Reply to “Henryka Krzywonos podbiła serca użytkowników Facebooka!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *