“Lokal “Stara Praga” to miejsce, gdzie w miłej atmosferze oraz w tle warszawskiej nuty można przeżyć powrót do epoki przedwojennej Stolicy. Kiedy to kawiarnie, szynki, restauracje były nieodłącznym elementem, tętniącego życiem naszego miasta. To właśnie tam skupiało się życie towarzyskie i umysłowe” – tymi słowami reklamuje się stołeczna knajpka, na której facebookowym profilu pojawił się potępiający homoseksualistów wpis.

(Stara Praga Kawiarnia) “Mówi krótko – pedofilia i homoseksualizm jest chorobą. Nie wmawiajcie że jest inaczej” – czytamy na Tablicy otwartego profilu warszawskiej restauracyjki https://www.facebook.com/profil… .

Użytkownicy Faceboooka są wpisem oburzeni: “Homofobia – to sie leczy. Przynosicie wstyd Pradze. Żegnam” – komentuje Rafał, “Strasznie mnie ten wpis rozczarował. A wydawałoby się, że to takie fajne i przyjazne miejsce…” – pisze Weronika.

Faktycznie straszne rozczarowanie. Uczestniczyliśmy z mężem w działaniach i imprezach SPK, ale niestety już nie będziemy. To autodestrukcja, eutanazja, samookaleczenie, samobójstwo czy co? Lokal zamykacie, działalność kończycie, czy tak tytułem selekcji gości. Uprasza się o odrobinę tolerancji. I rozumiem oburzenie z powodu pedofili, sama jestem przeciw, wszędzie, w kościele, w domu gdzie dzieci płci obojga narażone są na wykorzystanie przez osobników hetero” – wali prosto z mostu Anna.

Oburza Was post na stronie stołecznego lokalu? A może to tylko marna prowokacja?

Artykuł odtworzony z archiwalnej strony. Przepraszamy za ewentualne różnice.

22 Replies to “Homofobiczny wpis na profilu warszawskiego lokalu – wstyd?

  1. oni są niepoważni.. to tak jak ja bym nienawidził każdego Amerykanina, nawet jakiejś 5-letniej dziewczynki tylko za to, że nie lubię jakiegoś amerykańskiego polityka.. ŻE-NA-DA

  2. Oni obrażają gejów, więc nie wiem czemu się dziwisz, że geje nazywają ich homofobami? Ja bym ich nazwał znacznie dosadniej.

  3. Głupota kosztuje, kawiarenka już nigdy nie zobaczy moich pieniędzy. Znajomym też szepnę słówko o tym przybytku 🙂 Dobrze, że osoby homo wreszcie potrafią się jednoczyć przeciw głupocie i nietolerancji 🙂

  4. Skoro nie ma czegoś takiego jak homofobia to ciekawe czemu w ramach klasyfikacji ICD-10 chorób zaburzenie to posiada numer F66.1. Środowiska prawicowe zawsze miały chore spojrzenie na świat, a wszystko co się nie zgadzało z ich ograniczonym światopoglądem uznawały za wymysł. Tak było jeszcze 100 lat temu kiedy twierdziły, że kobiety nie powinny mieć praw wyborczych, bo to straszne zagrożenie dla świata. Prawicowcy to biedni, zadymieni ludzie…

  5. Dlaczego ludzie, którzy prowadzą jakiś interes, wypowiadają się na tematy z takiego zakresu? Przecież wiadomo, że można stracić klientów. Trzeba mieć nie po kolei.

  6. Choroba, czy zboczenie, normalne, czy nie – nic mnie to nie obchodzi. Mam od pół roku sasiada. Chyba student. Nawet niebrzydki. Samotny. Dość uprzejmy. Mogłabym go nawet chyba polubić. Tylko dlaczego co chwile sprowadza do domu innego faceta? Obrzydzenie mnie bierze nie na to, że robia to faceci, ale że taka ruja i poróbstwo. I tak oblesnie obcina wciąz wzrokiem mojego faceta. Czuję że ma go ochote przelecieć.

  7. Nie rozumiem homofobów, dlaczego się wtrącają do cudzego życia? tak jakby swojego nie mieli. Knajpa straci tylko klientów i pieniądze tym postem.

  8. Wstydząc się własnej homofobii wykasowali wpis, ale nawet jeżeli przeproszą to i tak nie zobaczą więcej moich pieniędzy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *